Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Bu bir ihbar'dır
İhbar
2020-04-25 01:28

Bu bir ihbar'dır

İnternette sosyal medya üzerinden yapılan dolandırıcılık mağdurlarından birini yayınlıyoruz. Bu tarz tuzaklara düşmeyin. Bu kansızlar karşısındaki insanların kalp şeker tansiyon kolesterol astım varis gibi hastalık sahibi olup olmadıklarına asla bakmıyor ve acımıyorlar. Parasal sıkıntı çeken insanlar bir ümit düşüncesi ile yakalanmış oldukları hastalık sebebiyle kullandıkları ilaç parasını bile bu simsarlara kaptırabiliyorlar. Bu mesajlar iddaa'dan kesin kazandırıyoruz diye sosyal medyada  ( facebook ) olta atan çakal ve onun tuzağına düşmüş bir vatandaş arasında geçen mesajlaşmalardır. Ve aynı zamanda bir ihbardır. T.s İstanbul da yaşayan ve maddi sıkıntı çeken ve aynı zamanda 4 ay önce diyabet hastalığına yakalanmış ve mağdur olmuş bir vatandaşımız. Adem korkmaz ise Ankara da yaşayan bir umut simsarıdır. Ve Caner güven ile tuncay töre'de bu iş ile uğraşmaktadırlar. 

 

İŞTE  FİLM SENARYOLARINI ARATMAYAN O MESAJLAŞMALAR

 

19 Mart 2020 Perşembe günü yazışmaları. 

T.S :Selam. Siz caner güven bey’in yönlendirdiği arkadaşımısınız.? Adem Korkmaz :Doğrudur kardeşim kazanan müşterilerimizdensiniz. T.s :Bana kaz gelen yerden tavuk esirgenmez cep telefonunu sat 200 lira yatır diyen arkadaş sizmisiniz.?  A.k:Hayır kardeşim ben hiç kimseyi zor durumda bırakmam. Kim size öyle bir bilgi verdi.? T.s :0555 107 53 40 numaralı hattan WhatsApp üzerinden 0533 662 55 46 numaralı hattımın kayıtlı olduğu WhatsApp üzerinden yazıştığım arkadaş sattırdı ( Tuncay töre )  Ve o telefonda olan WhatsApp yazışmaları 0533 numaralı hatta kaldı.

Telefon numarası şuan kapalı olduğu için o bilgilere erişemiyorum. Telefonumu satıp dekontu 0530 892 12 10 üzerinden attım fakat okumadı bile.  A.k :Kardeşim o kişiyi hemen engelleyin sizi kandırmışlar. T.s :Siz kazanan müşterilerden birismisiniz.? A.k :Kardeşim ben iddaa bayisinin müdürüyüm. Size yardımcı olayım isterseniz. Hangi bankanın kartına attın parayı.?  T.s :işbankası iban no tr 9000 0640 0000 1423 7135 1616 genel muhasebe tayfun deniz Başköy’e 2000 ₺ yatırdım toplamda. Şimdi yine gecikme cezası adı altında 400 lira daha istiyorlar. Adınada son ödeme diyorlar.

A.k :Kardeşim engelleyin siz onları. Ben yardımcı olacağım size. İstermisiniz.? Ben namusum şerefim üzerine yapıyorum bu işi. T.s :Siz tanıyormusunuz onları.? A.k :Bizim şirketteler ama engelleyin hemen onları. Onları bugün işten çıkartacağız. T.s :Bana nasıl yardım edeceksin.? 94bin lira kazanmışım vermiyorlar. A.k :Evet kardeşim sistemini ben aldım. 94.250 ₺ kazanmışsın. T.s :Peki niye vermiyorlar.? A.k :Ama siz onları engellemezseniz ben yardımcı olamam size. T.s :Sürekli para çektiler benden.

Şeker hastasıyım ilaç alamıyorum yeminle. A.k :Engelleyin onları. Ben bugün paranızı elinize vereceğim allah'ın izniyle. T.s :Telefonum yok. Engelli sayılırlar. Sadece elimde belgeler var. Bütün bilgiler ve resimler satılan telefonda uçtu gitti.Yazışmalar dahil. A.k :Sen onlarla iletişimdemisin.? Bu mesajdan sonra a.k mağduru +1 253 303 66 17 numarasından sesli arayıp konuşuyor. Sonraki mesajlaşmalar şöyle devam ediyor. Hallet geç olmadan. Seni Parana kavuşturayım git borcunu derdini öde. T.s :Patronla konuştum yemin ediyor and içiyor param yok diyor. Cumartesi parası olursa haftalık eğer olmazsa harçlık verecekmiş. A.k :Kardeşim başka birini ara bul. Satılacak birşey varsa sat al paranı. Sana namusum şerefim üzerine yemin ederim ki zaten 2 dakikada alacaksın paranı.

T.s :Allah belamı versin ki satacak birşeyim yok. 2 zengin kişiden borç istedim. Onlar da yemin etti yok dedi. Param olsa şeker ilacı alacağım onu da bulamıyorum. Cumartesiden önce birşey yapamam. A.k :Kardeşim iptal olursa iyi mi olur.? Senin için bu kadar para boşa mı gitsin.? Ara eşini dostunu bul bugün paranı al. T.s :Ama abicim sende yoktan anla allah aşkına.  A.k :Ben seni anlıyorum kardeşim ama senin için diyorum. İptal olmasın paran. Boşa gitmesin. Bul bir yerden al paranı. Rahatla. T.s : Bu kadar bekledi iptal olmadı. Cumartesi öğleye kadar da beklesin. Elimden birşey gelmiyor. Yap bana bu iyiliği. Cumartesiden önce imkansız. A.k : Kardeşim ben sana yapıyorum bu iyiliği ama senin için uğraşıyorum biliyorsun değil mi.? T.s :Allah razı olsun. İnan yokluğun en dibindeyim. Fakirden de fakirim. Fasfakirim.

A.k. :Kardeşim bana o zaman kesin bir cevap ver. Cumartesi kesin yatıracakmısın.? T.s : Cumartesi öğleden sonra olur. A.k :Kardeşim eğer kesinse beklemeye alacağım. Ve o zaman 350 ₺ olarak yatırırsın. 2 gün beklemeye alacağım. 40 ₺ cezası var.  T.s :Tamam.  A.k :Kesin değil mi.?  Bak kardeşim beni mağdur bırakmayasın.  T.s :Mutlaka yatıracağım.  A.k :Tamam. 350 ₺ olarak sizi cumartesi bekliyorum. Saat kaç gibi halledersin.?  T.s :Saat 1'de paydos. Tahmini saat 2-3  geç gibi. En saat 4te. Paydos eder etmez verilmiyor para. Verilirse saat 2'ye kalmaz öderim.  A.k :Tamam kardeşim bekliyorum sizi. Size herhangi biri yazan olursa faceden falan engelleyin. T.s :Tabiki. Siz bana buradan yatacak hesabı atın.  A.k : Tamam kardeşim bekliyorum sizi. Akbank mustafa kurt hesap no şube kodu 0014 hesap no 0139327 ibanTR 37 0004 6000 1488 8000 1393 27 Bunu atm'den halledebilirsin değilmi.? T.s :Tabiki. İş Bankası varsa daha kolay olur. A.k :Kardeşim senin sistemini bu hesaba bağladım. Buraya yatırınca paranı hemen onay verecek. İban olmazsa hesap numarasına at. Hangisi kolay olursa senin için.

T.s :Akbank’ın atm’sini pek anlamıyorum. İş Bankası olsaydı 1 dakikamı almaz göndermek. A.k :Aynı kardeşim. Akbank da aynı parayı yatıracaksın. Aynı şey. Sana hesap numarasını da attım. Hiç bilemezsen oradan bilen birinden yardım iste. Hesap numarası sistem müdürü Mustafa kurt adına.  T.s :Bana gelecek olan para hangi bankaya yatacak.? KuveytTürk mü iş Bankası mı.?  A.k :İş bankasına yatacak kardeşim. 10 dakika içinde paranı alacaksın.  T.s : Tamam.  A.k :Tamam. Sizi cumartesi bekliyorum kardeşim. T.s :Dekont atmama gerek varmı buradan.?  A.k :Tabiki kardeşim dekont atacaksın.  T.s :Tamam. A.k :Tamam kardeşim. T.s :Elektronik ortamda para hesaba hemen geçiyor ya o bakımdan sordum gerek varmı diye. Tamam atarım sorun yok. A.k :Yok olsun dekont atacaksın ben ücret yatırdı parasını aldı diye dosya vereceğim.  T.s :Tamam. Vaktinizi aldım kusura bakmayın. Allah razı olsun. Cumartesi görüşmek dileğiyle sağlıcakla kalın. A.k : Allah'a emanet olun kardeşim.

T.s :Selam. A.k :Aleykümselam kardeşim.  T.s :Parayı galiba yarın yaptırabilirim. Toplam ve kesin olarak ne kadar yatıracağım. 310 ₺ mı.? Bana yarın extra masraf çıkarmayacağına eminsin inşaallah. Bak çocuklarının üzerine yemin ettin abicim. Ne olur beni mağdur etme. A.k :Yok kardeşim hiçbir sıkıntı çıkmayacak. Yarın hallet paranı al hemen. T.s :Benim.hesabımın üzerinde bloke var diye hesap kardeşimin üzerine açıldı ve kuveyttürk hesabı işlendi. Bu durum ödeme yapılması için engelmidir.?  A.k :Hayır kardeşim engel değil. T.s :Ben temel saltan bütün ödemeleri ben yaptım. İddaa hesabı caner saltan üzerine. A.k :Benim sana attığım hesaba atacaksın parayı. Mustafa kurt adına. T.s :Peki abi. Allah'a yemin olsun şeker hastasıyım. Ve 400-500’lere kadar çıkıyor. 250'nin altına hiç inmedi. Parasızlıktan ilaç alamıyorum. A.k :paranı al kardeşim bol bol ilacını al. Borcunu öde.

T.s :Madem engel değil sana iş bankası iban numaramı atayım o zaman.  A.k :Olur kardeşim. Hangi bankaya istiyorsan ona atayım paranı. T.s :Temel saltan iş bankası İban numarası TR 22 0006 4000 0011 0760 4013 34  A.k :Tamam kardeşim bu hesaba yatırımın paranı. Sen yarın kaç gibi halledersi.?  T.s :Önce allah'a sonra çocuklarının üzerine ettiğin yemin ve namus ve şerefine güveniyorum. Öğleye kalmaz.  A.k :Namusum şerefim üzerine yemin ederim ki paranı alacaksın kardeşim.  T.s :Cep numaran varmı.? Yiğenimin telefonuna kayıt edeyim. Oradan WhatsApp’tan resim atayım yarın sana. Olurmu.?  A.k : Olur kardeşim.  T.s :Cep numaran nedir adem abi.? A.k : +1 253 303 6617 Bana buradan dekont atabilirsin.  T.s :Tamam. Bir çaresine bakacağım. Hayırlı akşamlar. 

A.k : Tamam kardeşim. Yarın bekliyorum sizi.  T.s :Net ne kadar yatacak.?  A.k :94.250 ₺ kardeşim. Yarın kesin değil mi.? T.s : Evet ama bennkaç para yatıracağım.? Cumartesi olsaydı 350 idi yarın yatacağı için 330 mü yatacak.?  A.k :Evet kardeşim.  T.s :330 mu.? Tamam yarın yatırırım.  A.k :Saat kaç gibi.?  T.s :Saat 10a kadar yatmış olur.  A.k :Tamam kardeşim. Dekont atmayı unutma.  T.s :Tamam. Peşpeşe defalarca kez sorduğum için kusura bakma. Her defasında yatırdım hep sürpriz ödeme çıkarttılar. Kesin olarak emin olmak için sordum. Yarın 33p ₺ yı yatıracağım.  A.k :Tamam kardeşim. Namusum ve şerefim üzerine yemin ederim ki yarın paranı alacaksın. T.s :Önce allah'a sonra sana güveniyorum. İnşaallah yarın büyük gün. Tam da işlerin durduğu bir zamanda ilaç gibi gelecek. Şeker ilacımı da alacağım. Allah razı olsun şimdiden.  A.k : Allah senden de razı olsun kardeşim. Ben seni  sevindireceğim bana dua et. İşim gücüm rast gitsin diye bol bol dua et.  T.s :Memnuniyetle.  A.k : Tamam kardeşim yarın görüşürüz. T.s : Hayırlı geceler.  Allah seninle de olsun.  Ailene bağışlasın seni.  A.k : Amin kardeşim. 

 

20 Mart 2020 cuma günü yazışmaları. 

 

T.s :Selam. Verdiğiniz Akbank iban numarası 1 numara eksik verilmiş. Hesaba 330 lira yatır amamaktayım. Varsa iş bankası iban verin. Yok ise akbankı kontrol edip 4 haneli olarak girin. Örnek : TR 1234 5678 gibi boşluk bırakarak yeniden girin. Hayırlı cumalar.   A.k :Bekle kardeşim. TR37 0004 6000 1488 1393 27  T.s :Ben bunları girdim 1 numara eksik yine.  A.k : Kardeşim yanlışın var senin. Orada bilen birine sorun. T.s :Akbank atm ekranında eksik numara görünüyor.  A.k : Kardeşim hesap no ya yatır. Sistem müdürü hesap no: 0139327 Akbank Mustafa kurt adına.  T.s :Acaba 0 mı eksik yazılıyor.? Son numara 7den sonra 1 numara eksik kalıyor.  Hesap no tamam da şube kodu nedir.?  A.k :0014  T.s :Tamam. Bir de böyle deneyeyim bakayım.  a.k : Acele et kardeşim hadi.  T.s : Tamam gidiyorum.

Gelince yazarım.  A.k :Tamam kardeşim bekliyorum. Dekont atmayı unutma.  T.s : Tamam. Gelince atarım. T.s : Attım.  Dekont bilgileri  Tarih : 20.03.2020 saat 09:39 işlem no : 45300003607 Uluyol caddesi 2 kartsız ibana para aktarma Yatırılan tutar : 340 ₺ Hizmet bedeli : 0.95 ₺ BSMV : 0.05  TCKN : 38.......42 İşlem açıklaması : Diğer  İban : TR 3700 0460 0014 8880 0013 9327  Hesap Sahibi : Mustafa Kurt  İşlem başarıyla gerçekleştirilmiştir.  A.k : Banka ne kadar kesinti yaptı.?  T.s : 1 ₺

A.k : Kardeşim bizim sistem kesinti yapmış. 85 ₺ daha yatır al paranı. T.s : Ama ben size söyledim. Daha öncekiler de böyle yaptı. Hani başka masraf çıkmayacaktı.? Şimdi kalkar 85 ₺ dan da kesinti yapmış dersin.  A.k : Hayır kardeşim bu ceza falan değil. Sadece bizim sistem kesinti yapmış.

Allah üzerine yemin ederim ki.  Hayır kardeşim 85 ₺ tek.  T.s : Bakayım bulabilirmiyim. Ben sana döneceğim. A.k : Bekliyorum. 1 saate kadar hallet. İşlemin para girişi olduğu için iptal onayı verebilir. Kardeşim sen 100 ₺ olarak yatır. Başka kesinti olursa uğraşmayın. 100 ₺ olarak yatır. Bir daha uğraşma kardeşim. Sistem kesebildiğini kessin geri kalanını paranla göndereceğim geriye. 

T.s : Selam.  A.k : Aleykümselam kardeşim. T.s : 85 ₺ yerine 90 ₺ yatırdım. 1 ₺ kesti. 89 ₺ gönderdim. A.k : Dekont atabilirmisin.?  Dekont bilgileri  Tarih : 20.03.2020 saat 10:47 işlem no : 48000003607 Uluyol  caddesi 2 Kartsız ibana para aktarma  Yatırılan tutar : 90. ₺ Hizmet bedeli : 0,95 ₺  Bsmv tutarı : 0.05 ₺  Hesaba yatan tutar : 89.00 ₺ TCKN : 38*******42 İşlem açıklaması : Diğer İban : TR 3700 0460 0014 8880 0013 9327 Hesap sahibi : Mustafa Kurt  İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır.  A.k : Bekle kardeşim. Kardeşim hemen git 30 lira daha yatır. Ben parayı hesabına onay verdim. 

T.s : Öğleden önce bulamam. Bu seferki ne parası.? A.k : Kardeşim yap et bul. paranı hesabına onay verdim. 30 ₺ yüklü olarak yattığı için. Paran yüklü olduğu için.  T.s : Sabah 330 yerine 340 yatırdım. 10 ₺ fazla yatırdım. 85 ₺ dedin 89 yatırdım. O küsüratları da düştün mü.?  A.k : Evet kardeşim. 30 ₺ yatır paran hesabına düşsün. T.s : Tamam. Elimden geleni yapacağım. Uğraşıyorum.  A.k : Tamam kardeşim.  T.s : Allah aşkına başka masraf çıkartma.  Dekont Bilgileri :  Tarih : 20.03.2020 saat : 11.45 işlem no : 87000004035 İstanbul Uluyol caddesi Kartsız iban para yatırma : Yatırılan tutar : 55 ₺  İşlem bedeli : 0,95 ₺  bsmv tutarı : 0,05 ₺  Hesaba yatırılan tutar : 54.00 ₺  tckn : 34*******42 İşlem açıklaması : Diğer İban : TR 3700 0460 0014 8880 0013 9327 Hesap sahibi : Mustafa Kurt  İşlem başarıyla tamamlanmıştır. T.s : İnşaallah bu sefer tamamdır. Vallahi cebimde 1 ₺ 10 kuruş kaldı.  A.k : 55 ₺ mı yatırdın kardeşim.?  T.s : Evet.  A.k : Bana ne kadar yatırdın.? Tek tek yaz.  T.s : Bugün sabahtan beri toplamda 475 ₺ yatırdım.

472 ₺ geçti hesabınıza.  A.k : Kardeşim 30 ₺ da buradaki sistemler aracı ücreti istiyor. Yatır git al paranı.  T.s : Allah aşkına şaka mı yapıyorsun.?  A.k : Şerefim üzerine yemin ediyorum ki.  T.s : Abı cebimde para kalmadı. Sabahtan beri 150 ₺ para dilendim ben.  A.k : 30 ₺ bul git al paranı.  T.s : Ya şimdi yatırdım ya abicim.  A.k : Kardeşim 30 ₺ daha istiyor.  T.s : Bu 30ların arkası gelmiyor ama.  A.k : Sen şey yap 50 ₺ bul yatır. Vallahi billahi git paranı al.  Dekont bilgileri : Tarih : 20. 03.2020 saat : 17: 41  işlem no : 52700003607 Uluyol caddesi 2 Kartsız iban para yatırma  : Yatırılan tutar : 50.00 ₺  hizmet bedeli : 0,95 ₺ bsmv : 0,05 ₺  Hesaba yatırılan tutar : 49:00 ₺  tckn : 38********42 İşlem açıklaması : Diğer İban : TR 3700 0460 0014 8880 0013 9327 Hesap sahibi : Mustafa kurt  İşleminiz başarıyla tamamlanmıştır. T.s : Yatırdım. 30 ₺ dedin 50 ₺ yatırdım 49 ₺ gönderdim.  A. k : Toplam kaç para yatırdın hepsi toplam.?  T.s : 535 ₺ yatırdım 531 ₺ gönderdim. 

A.k : Bekle kardeşim inşaallah sıkıntı çıkmaz.  T.s : Bu sefer ne oldu müdür bey hiç yazmıyorsun.? Hani son ödemeden sonra para hemen yatacaktı.?   A.k : Bekle kardeşim.  T.s : Peki adem abi.  Adem abi bankalar kapandı.  A.k : bekle kardeşim 2 saattir uğraşıyorum.  T.s : Allah razı olsun.  A.k : Ama bak karım kızım ölsün ki çoluk çocuğumun hayrını görmeyeyim ki bak sana Allah kuran için diyorum ki şimdi tek kalan birşey var. Ben seni buradaki dosyalarının hepsini aldım ama 1 tane çok önemli dosya kaldı. Ve ben bu dosyayı alabilmem için 210 ₺ istiyor. Son ve garanti. Ve garantisi de benim namusumdur.  T.s : 210 ₺ dan sonra ne olacak.?  A.k : Paranı alacaksın. 

T.s : Senin adamların benden değişik isimler adı altında 2.000 ₺ dan fazla para ödeme aldı. Havale parası dahil. A.k :Kardeşim onlar benim adamlarım değil. Engelleyin onları. T.s :lTam parayı transfer ederken bir daha banka transfer bedeli istemeyeceğine söz veriyormusun.? A.k :Namusum üzerine söz kardeşim.  t.s : İşte bende onun için yazdım. Bu sefer de sen banka transfer ücreti istersen ne olacak.?  Banka bu komisyonu almadan transfer kabul etmiyor demişlerdi. A.k : Yalan kardeşim onlar.

T.s : Güya 250 ₺ lık iddaa oynadım.  Ödediğim paralar 3.000 ₺ ya dayandı. Kimin adamı olduğu önemli değil. Alınan ücretlerin ceplerine girmesini bilmem ben.  Beni şirketin zararından sorumlu tutar gibi 210 ₺ dışında para istemeyeceginin garantisini veriyormusun.?  A.k : Kardeşim sen ne yap biliyormusun.? Beni kardeşin olarak görüyorsan 250 at. Zaten ben senin attığın paraları geri iade edeceğim.  Kardeşim garantin benim namusum ve şerefimdir.  T.s : Vallahi bugün sağdan soldan 200 ₺ para dilendim.  Ve halen de ödemeleri bitiremedim.  A.k : Kardeşim sen 250 ₺ bul ve hemen yatır. Ve paranı al. Senin yaptıracağın paraları geri iade edeceğim. 

T.s : Bugün toplantı yaptılar. Yarın veya haftaya işyeri kapanacakmış. Herkesi ücretsiz izine gönderecekler. Dün patron yokken akşam üstü para geldi. Bana bıraktılar. Bu vesile ile haftalığımın 400 ₺sını aldım. Yetmedi bugün 200 ₺ daha dilendim. Yarın öğlen para verirlerse sana versem cumartesi vereceğim diye aldığım kişilere yalancı çıkacağım.  Şimdi param yok. Yarın olursa yatırırım. Beni bugün çok zor durumda bıraktın müdür bey.  Bugün borç aldığım insanlara yarın nasıl bir bahane bulacağım bilemiyorum. Eğer varsa yarın 250 ₺ verecek patron. Onu da sana gönderince para pazartesi günü mü hesaba geçecek.?  A.k : Hayır hemen hesabına geçecek paran. Ve atm'den 1500 ₺ 

 T.s : Nasıl atm'den 1500  ₺.? Gönderen de nasıl alacağım telefonum yok ki.?  Almam için atm başında olmam lazım.  A.k : 1 saat arayla 1500 ₺ çekebilirsin. Borçlarını verirsin. Pazartesi de kalanını alırsın. Kardeşim bana 250 ₺ at. Ve paranı al.  Parayı attığına dair dekont at. 250 ₺ attım abi de tamam.  T.s : Şimdi param yok. Yarın öğleden sonra bakarız. Sonra da ceza bedeli isteme 1 gün gecikti diye. Çünkü yok.  A.k : Yok kardeşim sadece 250 lira atacaksın. Ve bana attığına dair dekont atman yeterli.   T.s : Yarın elimden geleni yapacağım. Ama atm'den 1500 ₺ almayı anlamadım. Eğer yapabilirsen 5.000 ₺ at. 94.250 ₺dan 3500 ₺ 1500 ₺ ya ekle 5.000 olsun bari. A.k : Kardeşim atm 1500 ₺ ye kadar veriyor dedim. Pazartesi banka açılacak ya pazartesiye kadar 1.500 ₺ çek diyorum. Paran yatınca borçlarını ver.  T.s : Koronavirüsten dolayı limitler 5.000 e yükseltildi.  A.k : Kardeşim aklın karışmasın sen şimdi 250 ₺ ne zaman yatırırsın.? 

T.s : Karışmaz. Herşeyi çok iyi anladım.  Yarın 250 ₺ yatıracağım. Bana atm'den 1.500 ₺ göndereceksin. Ama telefonum yok. Referans numarası lazım. Atm başında olmam lazım. Nasıl çözülecek bunlar.?  A.k : Kardeşim 250 ₺ yatırdıktan sonra paran hesabına düşecek zaten. Sen ne zaman alırsan al. O beni ilgilendirmez. Ama 250 ₺ at paran hesabına düşsün. Gerisi sende. Paran senin. Ne zaman alırsan al.  T.s : Atm'yi diyorum. 1500 ₺ yı nasıl çekeceğim.? Tamam dedim ya yarın yatıracağım.  A.k : Kardeşim atm diyorum ki en fazla 1.500 ₺ veriyor. Bankalar kapalı. Pazartesiye kadar 1.500 ₺ çekersin borcunu verirsin. Geri kalan parayı da pazartesi alırsın. Anladım mı.?  T.s : Anladım. Ama telefonsuz referanssız nasıl olacak diyorum. 1.500 ₺ya takıldım ben. Büyük meblağı pazartesi günü vereceksin. Anladım. Ben sana akbanktan hesaba atıyorum geliyor. Bende hesap yok ki.  Eğer iş bankasına atarsanız o olur. Ben akbanka odaklandım. Bugün 4 defa gittim. Aklım orada kaldı. Tamam. Yarın 250 ₺ atarım. Sende iş bankasına 1.500 ₺ atarsın. Öyle olur.  A.k : Tamam kardeşim. Saat kaç gibi atarsın.?  T.s : Öğleden sonra atarım. 

A.k : Tamam kardeşim bekliyorum. Hayırlı akşamlar.   T.s : İnşaallah verirler. Bak beni ortada bırakma. Ya yarın yada haftaya lşten çıkaracaklar. Beni ortada bırakma allah aşkına.  A.k : Yok kardeşim. Yarın paranı alacaksın.  T.s : Peki abi. Yarın elimden geleni yapacağım. Allah'a emanet ol.  A.k : Bekliyorum seni kardeşim.  T.s : Tamam.   A.k : Tamam kardeşim. 

 

 21 Mart  2020 cunartesi mesajlaşmaları

T.s : Selam. Adem abi Caner saltan adına kayıtlı kuveyttürk hesabı duruyorsa sen bütün parayı oraya at abi. Benim hesabımda bloke var. Turkcell Avea Vodafone Evkur yapıkredi şirketlerine borcum var. Parayı işbankası’ndan çekemeyebilirim. Öğleden sonra 250 ₺ son ödemeyi yapacağım inşaallah. A.k : Tamam kardeşim. T.s : Kardeşimin iban numarasını silmediğiniz için teşekkür ederim. İnşaallah 2 saate kadar yatıracağım parayı. A.k : Ben teşekkür ederim kardeşim. Bekliyorum seni. T.s : Tamam. Yatırınca dekont atacağım. Hayırlı işler. A.k : Sağol kardeşim. ( Yaklaşık 1 saat sonra ) Kardeşim ne yaptın.? T.s : Patronlar gelmedi. Kimseye para vermediler. Borç arıyorum.  A.k : Tamam kardeşim. Mesela ne kadar sürer.?  T.s : 150 ₺ buldum. 105 ₺ daha arıyorum. Saat 3-4 gibi denkleştirmeye çalışıyorum. Ama bak bu son para. Vallahi 2 günde bütün haftalığımı fazlası ile borçlanarak sana yatırdım.

Allah aşkına başka masraf çıkartma bana. Vallahi tallahi param yok. Eve 15 kuruş para ile gideceğim. iş yerinin kapanacağı kesinleşti. Ne olur beni parasız bırakma allah Muhammed aşkına. 250 ₺yı yatırıp beş parasız eve gideceğim. Yüreğimde büyük heyecan ve korku var. Kalbim çarpıyor. A.k : Hiç korkun olmasın kardeşim. Parayı alacaksın zaten. T.s : Bugün mü pazartesi mi.? A.k : Bugün yatıracağım paranın hepsini. T.s : Siz kuveyttürk ile çalışıyorsanız bugün de internetten veya cepten ödeme yapabilirsiniz kardeşimin iban numarasına. A.k : Ama pazartesi hepsini alabilirsin. Atm 1500 ₺dan fazlasını vermez. Tamam kardeşim.

T.s : Sorun değil yeterki yatsın.  A.k : Tamam kardeşim ne zaman halledersin. T.s : Birinden 105 ₺ para bekliyorum. A.k : Tamam kardeşim bekliyorum. T.s : Ben döneceğim sana. Seni meşgul etmeyeyim. İşin vardır. Kolay gelsin. Bugün miraç kandili. Sana bol bol dua edeceğim. A.k : Bekliyorum kardeşim. T.s : Yatırdım. A.k : Bekle kardeşim. T.s : Selam. Bir gelişme varmı.? A.k : Kardeşim iyi günler. T.s : Selam. Hayırlı akşamlar. Babam koah hastası. Ona oksijen hortumu almaya gitmiştim. Eve şimdi geldim.  Mesajını yeni gördüm. Kusura bakma. Buyur adem abi. İnşaallah müjdeli haberini vereceksin. Mübarek miraç kandili akşamı güzel haberini bekliyorum sayın abicim. 

A.k : Kardeşim bu kandil gecesinin hatırı için söyleyeyim.  T.s : Buyur adem abi.  A.k : Ben işten ayrılacağım. Bugün kavga ettik. Onlarla uğraştım. kardeşim senin paranı gönderecektim ama sistem 1 dosya hatası diyor. T.s : Hata sebebi nedir.?  A.k : Daha önceki sana kupon veren kişi sana eksik dosya vermiş. T.s : Nasıl bir dosya hatası.?  AMK : Ben işten ayrılacağm. Senin için bekliyorum. T.s : Ne tür bir eksik dosya.? A.k : Bizim bu dosyayı almamz lazım. Paranı atabilmem için.  T.s : Hergün onlarca insana kupon yapıp paralarını öderken dosya hatası olmazken bana mı denk geldi adem abi.? Sayfanda kazandırdığın birçok insan sana allah tuttuğunu altın etsin derken dosya hatası olmuyor da bende neden oluyor.? 

A.k : Hata sebebi senin ilk dosyanı almamış ve o dosyayı alamadığı için gecikmiş.  T.s : Nasıl yani.?  A.k : Kardeşim sende allah izin verirse öyle diyeceksin.  T.s : Allah aşkına doğru söyle. Size güvenip 250 ₺lık iddaa kuponu oynayan ve kazanan herkesten 3bin ₺yı aşan ücret alıyormusunuz.?  A.k : paranı alınca sende bana dua edeceksin kardeşim.  T.s : O zaman özetle sorunun ne olduğunu yaz abicim. Kimsede oluşmayan sorun bende niye oluştu.?  A.k : Kardeşim kısa ve net. Benim o dosyayı almam lazım. T.s : E yani.? .........? Sustun. A.k : Kardeşim ben yarın akşam işi bırakacağım.  Bizim bu dosyayı yarın akşama kadar almamız gerekiyor. Çünkü yarın işi bırakacağım.  Ve dosya ücreti çıkıyor 310 ₺. Bunu sana kurban olurum zor durumdasın biliyorum ama yarın akşama kadar bul senin paranı göndereyim. Ben işten çıkacağım. Senin paran iptal olmasın. 

T.s : 15 kuruş param var. 16 kuruşum varsa mübarek kandil gecesi pazar sabahına uyanmak nasip olmasın. Bugün bulduğum ve yatırdığım 250 ₺yı pazartesi vereceğim diye aldım. O parayı verecek durumum yok. 310 ₺yı bulma şansım % 0  çünkü borç almak için çalacak kapı kalmadı. Allah'a imanın varsa inan yazdıklarıma. O parayı Caner beyden veya onun yönlendirdiği 0555 107 53 40 numaralı Tuncay töre'den tahsil et. Bana telefonumu sattırdi o kovduğunu söylediğin ekip. Ve sonra da ardı arkası kesilmedi isteklerinin. Onlar bitti sen çıktın karşıma. 330 ₺lık para bana 785 ₺ya liraya patladı. Onlardan bir farkın kalmadı adem abi.

Sende beni ettiğin yeminlere inandırıp hayal kırıklığına uğrattn. Bu hafta ki kazancım da buhar oldu gitti. Sağol Varol adem abi. Böylelikle seninde profilinde yazan "Bizi çar çakal ile kariştırma"  Sözünde boşa çıkmış oldu. Tebrikler adem abi.  A.k : Bak bugün mübarek gün. Kardeşim ben seni niye kandırayım.? Bana inanmıyorsun.?.Ben senin paranı biran önce vereyim diye yüzsüzlük yapıyorum. İşten çıktım ama yarın akşama kadar bekleyeceğim dedim. Neden.? Siz mağdur kalmayın diye. Ben gidersem kimse sizin paranızı salmaz. Ve lptal ederler. Ben senin için uğraşıyorum ama sen inanmıyorsun. 

T.s : Çocuklarının üzerine yemin ettin adem abi. Bende yemin ediyorum ki istediğin 310 ₺yı bulma şansım % 0  A.k : Namussuz olayım ki karım kızım el kapısında gezsin ki sana yalan konuşmuyorum. Bu 310 ₺yı bul şu dosyayı alayım. Kardeşim al paranı. Ben yarın akşam işten ayrılıyorum zaten.  T.s : Ben soruma cevap alamadım. A.k : Ne sorusu kardeşim.?  T.s : 250 ₺lık kupon oynayıp kazandırdığınız insanlardan paralarını göndermek için 3bin ₺yı aşan borç bakiyesi çıkartıyormusunuz.?  A.k : Hayır kardeşim. Dosyanı alayım paranı vereyim senin. Ben zaten işten ayrılacağım. Ana senin bu dosyanı almak lazım. Lütfen anlayış göster. 

T.s : Bak adem abi ben şeker gibi bir insanım. Yani insanlara inanan ve sözlerine itibar eden bir yapım var. 7 sene önce de böyle 5 kuruş param yokken internet sayfası ismi yani domain araştırması yapıyordum.  Niyetim bir internet sitesi sahibi olmaktı. Ve e-haber yani internetten yayın yapan e-gazetem olmasını çok istiyordum. Bir haber sitesi adı yazdım. Ve bir de ne göreyim.? Arattığım gazetenin adı boş görünüyordu. Yani alınabilir görünüyordu. Aşırı heyecandan az kalsın kalbim duruyordu. Şimdi ise şeker yani diyabet yüzünden kalp sancısı çekiyorum. İster inan ister inanma o son istediğin 310 ₺yı bulma şansım % 0. 

Lütfen yoktan anla. Bundan sonrası senin vicdanına kalmış. Bir çözüm de sen üret. Mesela TC kimlik numaramı vereyim git Akbank atm'den ben yatırıyormuşum gibi işlem yap. 310 ₺yı sen yatır mustafa kurt adına.  Aklıma başka çözüm yolu gelmiyor. Beni de kendini de işten çıkarttığını söylediğin caner güven ve tuncay töre'nin de başını yakma saygıdeğer adem abicim. A.k : Kardeşim bak sana yemin ediyorum kuran çarpsın ki ben yapamam. Senin il ilçe adı çıkıyor. Sen bunu (paranı) al akşama kadar. Ben işten ayrılmadan senin paranı halledeyim. Bak ben işten ayrılırsam kimse senin paran için uğraşmaz. İptal olur. T.s : Para suyunu çekti. Borç alacak kimse kalmadı. Neden anlamak istemiyorsun.? Sanayide birçok işletme koronovirüs yüzünden işyerlerini kapattı gitti. Cebinde son parası olanlar da erzak ve temizlik malzemesi depoladı. Kimsede para yok.

0A.k : İptal mi olsun kardeşim.? T.s : Ben 3bin ₺dan fazla para yatırdım. İş kapısı da borç kapısı da kapandı. Haftaya cunartesi işten çıkartacaklar. Gönderecek para kalmadı. Neden anlamıyorsun.? Soruma cevap vermedin. Size güvenip 250 ₺ lık kupon oynayanlar parasını nasıl alıyorlar. Bende neden sorun çıktı.? A.k : Kardeşim senin dosyalarını almamış. O yüzden. T.s : Bu durumda ben neden günah keçisi oluyorum.?  A.k : Kardeşim benim dediğimi yaparsan kaybetmezsin. Yarın akşama kadar bul. Paranı al rahatla. T.s : Evlatlarının üzerine yemin ediyorum ki yok. Vallahi yok tallahi yok. 

A.k : Kardeşim valla yapacak birşey yok. Son bir dosyan kalmış. Onu da alayım. Allah'ın izniyle alacaksın paranı.  T.s : Son sözümü evlatlarının üzerine yemin ederek yazdım. Başka söze gerek yok.  A.k : Kardeşim sabah ola hayr ola. Sor soruştur. Bulabilirsen ben buradayken paranı al rahatla. Ben işten ayrılırsam kimse ilgilenmez . Para işlemin iptal olur. parana da şirket çöker.  T.s : Çökemez. Benim elim armut toplamıyor. Sadece gönderecek param bitti. A.k : Kardeşim onlara kalmayacak zaten. Ben yarın senin paranı vereceğim. Ama kurban olayım anlayış göster. Şu dosyayı alalım.

T.s : Çocuklarının başı üzerine yemin ettim. Daha ne yapayım inanman için.? A.k : Canım kardeşim sabah olsun bir. İnşaallah halledersin. T.s : İmkansız. A.k : Paran ortada kalmasın. Kardeşim sabah konuşuruz. T.s : Son çözümü sen üret. Hayırlı geceler. A.k : Kardeşim benim yapabileceğim tek şey şu olur indirebilirim. 260 ₺ bul yatır o zaman. T.s : Aslında 2 çözüm yolu daha var. Fakat sen yanaşmıyorsun. Yarın yazarım. A.k : Kardeşim vallahi bak zaten tartıştım buradakilerle aram yok. T.s : Tamam kızma bir şey demedim. Hayırlı geceler. A.k : Sen 260 ₺ yatır. Kalanını ben halledeceğim. 310 ₺ bul al paranı kardeşim. Hayırlı akşamlar. T.s : Param bitti. Birde üzerine ekstra borçlandım. Bulma şansım yok. Sanada hayırlı geceler. 

 

 22 Mart 2020 pazar günü mesajlaşmaları

 

A.k : Günaydın kardeşim. T.s : Selam.  A.k : Aleykümselam kardeşim. Ne yaptın.?  Halamdan Dayımdan Annemden Babamdan Amcamdan ve 8 komşudan istedim hepsi yemin etti and içti yok dedi.  A.k : kardeşim bak bir. Allah'ın izniyle bulursun inşaallah. Ben senin para işini halledeyim. T.s : Ben sana diyorum millet canının derdine düşmüş diye fakat inanmıyorsun.  A.k : Ben gidersem kimse ilgilenmez sizinle. T.s : sen hiç yokluk çekmedin mi.? Yok diyorum. Sen bak bir diyorsun. Daha ne kadar bakacağım.?

Apartmandaki komşulara kadar istemediğim kimse kalmadı. Bu saatten sonra da bir sonuç çıkmaz. Herkes evine erzak depolamış. A.k : Bekliyorum kardeşim. T.s : Abicim boşuna bekliyorsun. Çünkü bulamıyorum. İki komşudan daha istedim. Yanlız ilaç maske ve erzak paraları varmış. Onlar da kibarca var fakat veremeyiz dediler.

Virüs İstanbul'u perişan etti. A.k : Bak bir kardeşim. İnşaallah bulursun. Diğer müşterim yarın halledecekmiş. Bulamamış. O yüzden yarında sizin için bekleyeceğim kardeşim. Yarın kurbanın olayım hallet. T.s : Cumartesi günü haftalık vermedi patron. 6 gün sonra cumartesi günü süresiz izne çıkartacak. O zaman ne kadar verip vermeyeceğini de bilemiyorum. Vallahi tallahi yarın kimseden bulamam. Zaten o parayı sanayiden topladım. Dün ve bugün mahalleden kimseden 5 ₺ bile bulamadım. Olan da açıkça ilaç ve gıda parası olduğunu ve vermeyeceklerini söylediler. Yarın konusunda çok ümitli değilim. Kesin bir cevap vermek için çok erken. Üstelik ben cumartesi topladığım parayı yarın vermek suretiyle topladım. Borç aldığım insanlardan yeniden para isteme şansım yok. Birçok esnaf işyerini kapattı gitti zaten.

En iyi senaryoya göre en erken 6 gün sonra haftalık verirlerse o zaman yatırabilirim. Elimden birşey gelmiyor. Ne olur halden biraz anla. Vallahi tallahi yarın işe aç gideceğim. Öğleye kadar şekerim düşmezse öğleye kadar dişimi sıkıp öğlen yemeğine gideceğim. 310 ₺ az bir para değil benim için. A.k : kardeşim bakın hastalıktan dolayı her yere izin verecekler. Yarın bir bak bul kardeşim. Çünkü daha geç olmadan paranı al. Daha her yer kapanmadan ilacını erzağını al.

T.s : Yok diyorum bul diyorum. Şaka mı yapıyorsun.? Bende çok istiyorum ama bulamıyorum. Kim istemez ki kadar parayı. A.k : Canım kardeşim ben senin için diyorum.  T.s : Allah razı olsun. Fakat en erken 6 gün sonra eğer haftalığımı tam verirlerse gönderebilirim inşaallah.  A.k : Kardeşim benim demek istediğim yarın bak bir. İnşaallah bulursun. T.s : Yarın imkansız diyorum. A.k : senin işini halledeyim. Kardeşim sen herşeye imkansız diyorsun. T.s : Ama öyle. Bütün limitleri tükettim diyorum. Haftaliğımım üzerinde borçlanarak ödeme yaptım diyorum. Fakat anlatamıyorum.

Varsa neden bu kadar direneyim ki paramı almak için. A.k : Kardeşim bak bir yarın İnşaallah bulursun. T.s : Elimden geleni yapacağım. A.k : Tamam kardeşim seni yarın bekliyorum inşaallah. T.s : Kısmet. A.k : Allah'ın izniyle yarın halledeceğiz. T.s : inşaallah. A.k : Tamam kardeşim hayırlı akşamlar. T.s : sizede hayırlı akşamlar.  A.k : Teşekkürler. 

 

23 Mart 2020 pazartesi günü mesajlaşmaları

A.k : Günaydın kardeşim. T.s : Selam. Henüz para bulamadım. Patronlar da gelmiyor. Sanayide birçok yer kapalı. Hiç umut yok. Bugün de yarın da imkansız. A.k : Bak bir kardeşim kurban olayım bir çaresine bak. T.s : Ya abicim sen hiç yokluk çekmedin mi.? Niye anlamıyorsun.? Her yer kapalı diyorum. A.k : kardeşim tamam ben çaresine bak diyorum. T.s : Tamam da nasıl bakayım.? Abra kadabra mı yapayım. Kurban olayım anla beni. A.k : Anlıyorum seni kardeşim. Ama halletmemiz lazım biliyorsun. T.s : Biliyorum. Ama elimden birşey gelmiyor. Para bulamıyorum. A.k : Yarın hallet o zaman kardeşim. 

 

24 mart 2020 salı günü mesajlaşmaları 

 

A.k : Kardeşim bilgi vermedin. T.s : patronlar 2 gündür gelmiyor. Bugün ümit yok. En iyi ihtimal cumartesi günü yatırabilirim. Sanayi kapalı. Kimseden bulamıyorum. A.k : Kardeşim vallahi geç olur ya. Ben işten ayrılacağm vallahi. Sizin için bekliyorum. T.s : Ne yapabilirim.? Benim yaratma kudretim yok ki . Cumartesi para verip tatile çıkartırlarsa yatıracağım. Hafta sonuna kadar dayan. Bırakma işini. Sende işsiz kalma. İstanbul'da durum vahim. Hastalık van ve trabzon'a kadar uzanmış durumda. A.k : Kardeşim tamam da daha erken yapabilirsen hallet.

T.s. : Abicim ben anlatamıyormuyum.? Sanayi kapalı ve patronlar gelmiyor diyorum. A.k : Kardeşim cumartesiye kadar 20 ₺ bekleme ücreti girer. Ben senin için diyorum. T.s : Ben de 310 ₺ 330 ₺ yatırırım. Yapacak birşey yok. A.k : Evet kardeşim 330 ₺ yatıracaksın mecburen kardeşim. T.s : Selam. Bak evlatlarının başı için yemin ediyorum. 330 ₺'dan başka ücret çıkarsa ödemem. Ya kardeşim bilmem ne ödemesi yapmak lazımmış, yok bilmem ne gecikmesi olmuş, yok bilmem ne dosyasının ekstra ödemesi varmış dersen vallahi billahi ödemem. Ve inan sana olan güvenim biter. Çocuklarının eşinin namusunun üzerine yemin ettin. Allah'ın izniyle cumartesi günü ödeme yapacağım.

Şekerden mi bilmiyorum fakat 10 gündür kalbimin üzerinde ağrılar geziyor hem vallahi hem tallahi. Paramı gönder ki hastaneye gideyim. A.k : Tamam kardeşim çocuklarımın başı üstüne yemin olsun ki paranı alacaksın. T.s : peki abicim. Önce Allah'a sonra sana güveniyorum. Sık sık hesap tercihimi değiştirdiğim için özür dilerim. Sen paramı üzerinde bloke olan iş bankası hesabıma yatır abicim. A.k : Tamam kardeşim. Sıkıntı yok. Sen ne zaman halledersin.? T.s : dediğim gibi cumartesi günü allah'ın izniyle son ödemeyi yapacağım. 

 

25 Mart 2020 Çarşamba günü mesajlaşmaları 

 

A.k : Tamam kardeşim. Bekliyorum seni. 

  

 27 mart 2020 cuma günü mesajlaşmaları. 

 

A.k  : Günaydın kardeşim. T.s : Günaydın.  A.k : Yarın hallediyorsun değilmi kardeşim.?  T.s : Allah'ın izniyle yarın tamamdır. Patronlar kendilerini karantinaya almış evden çıkmadılar 5 gündür. Yarın haftalığımı alır almaz yatıracağım inşaallah. Telefonla yönettiler işleri.Yarın saat 2-3 veya 4 gibi yatıracağım inşaallah. A.k : Tamam kardeşim. Yarın hallet. Paranı al da işlemlerini kapatayım. A.k : Tamam. Önce allah'a sonra eşin ve çocuklarının ve namusunun üzerine ettiğin yemin vesilesi ile sana güveniyorum. 330 ₺ kesin değil mi.? Başka ücret çıkmayacak inşaallah. A.k : Yok kardeşim çıkmayacak. Güvenebilirsin sıkıntı yok. 

 

28 Mart 2020 cumartesi mesajlaşmaları

 

A.k : Ne yaptın kardeşim.? T.s : Selam. A.k : Aleykümselam. T.s : Biraz sonra paydos. Temizlik giyinme derken saat 1,5'ğu bulur. Saat 2'de ödeme alırım. Alınca 350 ₺ yatıracağım. Tahminen 348 veya 349 lira olarak hesabına geçer. Ben sana dekont atacağım zaten. A.k : Tamam kardeşim. 350 ₺ olarak yatır. T.s : Dün hesabıma baktırdım. Bloke haciz icra gibi engel yokmuş. İş bankası hesap numaram şube no : 1076  hesap no : 0401334  İban : tr 2200 6400 0001 1076 4013 34 bu numaralardan birine yatır abicim. Ben sana dekont atacağım birazdan. A.k : Tamam kardeşim. T.s : Son ödemeyi yaptım. Artık top sende. Müjdeli haberini bekliyorum adem korkmaz abicim. Yemin ediyorum şekerim 400ün altına inmiyor. Ben böbrek ağrısı nedir bilmezdim. Şeker iç organlarımı yavaş yavaş kuşatıyor. Müjdeli haberini ver ki ilaç kullanmaya başlayayım. Şeker ölçüm cihazı ve yardımcı ekipmanlarnıı alayım. ( Saatler sonra ) kimse varmı.? A.k : Kardeşim 50 ₺ kesinti yapmış sistem. 

 

Yani.? Arkadaşım ben sana defalarca kez sordum. A.k : Kardeşim ama benim elimde değil ki. Sistem bu.  T.s : Ama her defasında problem çıkıyor. Bugün dönüşün geç oldu. A.k : Evet kardeşim kusura bakma. T.s : saatlerce cevap vermeni bekledim. Fazlasıyla gönderdiğim halde halen borçlu çıkıyor olmak beni hayal kırıklığına uğratıyor. İnşaallah gönderdiğim o kadar ödemenin arkasından birşey çıkmaz. İşyeri dünyaya yayılan koronavirüs nedeniyle haftaya kapanıyor. A.k : Sıkıntı yok kardeşim. T.s : cebimde para bırakmadınız. A.k : 50 ₺ ödeme yap al paranı. T.s : Buna da peki. Bak 30 şehire virüs bulaştı. Sıkı yönetim ilan edildi edilecek. Eli kulağında. Allah aşkına gönder şu ödemeyi. Şimdi bile sinir krizi geçiriyorum ben ya. Şeker böbreklerimi kuşatıyor. Niyetin beni öldürmek galiba. A.k : Kardeşim benim öyle bir niyetim yok. Sadece 50 ₺ kesinti olmuş. 

 

T.s : Yatırdım. Müjdeli cevabını bekliyorum müdür bey. A.k. : Kardeşim hayırlı akşamlar. T.s: Hayırlı akşamlar. Buyur müdür bey. İnşaallah bu defa müjdeli mesajını vereceksin. A.k Kardeşim ben bu parayı hangi hesaba havale edeyim. T.s : İş bankasına havale et.şune kodu 1076 hesap no : 0401334 A.k : Havale ettim kardeşim. Yani paran benden çıktı. Para şuan askıda görünüyor ama. Yüklü meblağ olduğu için. T.s : Askıda ne demek.? Ne kadar yatırdın.? Herkese gönderdiğiniz paralar askıda kalıyormu.? Kaç para gönderdiniz adem bey.? Askıdan ne zaman düşer.? Havale mi yaptın,eft mi yaptın.? Akbank'tan iş bankası na mı gönderdin.?

 

29 mart 2020 pazar mesajlaşmaları 

Bilgi ver ki para bankaya ulaşmazsa hesap sorayım bankaya. Gönderen kim.? Hangi bankadan iş bankasına gönderildi.? Kardeşim net 100.000 ₺ havale ettim. Ama yüklü  meblağ olduğu için 120 ₺ havale ücreti çıkıyor. Yatır git hemen al paranı. Benden çıktı artık. Sisteme kaldın. Paranı hesaba yatırdım ama yüklü meblağ olduğu için havale parası 120 ₺ çıkıyor. Yatır hemen git al paranı. T.s : 120 ₺ havale ücreti kime ödenecek.? Hangi sistem.? Sizin sistem mi.? Bankacılık sistemi mi.? İşin bu kısmını anlamadım. A.k : Aynı. Her zamanki hesaba. O sistem hesabı.T.s : Bak buraya kadar herşey güzel. Fakat kafama takılan birşey var. Kimse kimseye fazladan bedava birşey vermez. A.k : Eğer 94.250 ₺ kazandım ise bu meblağı 100.000'e nasıl yuvarladın.? A.k : kardeşim attığın paraları iade ettim. Sana daha önce dediğim gibi. T.s : Heeee o zaman tamam. Peki bu 100.000 ₺'nın hepsi benim mi.? 120 ₺ olduğuna eminmisin.? Sonra sistem kesinti yapmış 50 ₺ daha yatır deme. A.k : Kardeşim sen 200 ₺ yatır. Fazla kalanını zaten sistem geri iade ediliyor. T.s : O kadar bulamam. Üzerimde 30 ₺ var. 90-100 ₺ ekleyip göndermeye çalışırım yarın. Geçen hafta fazla para yatırmaktan çevreye borçlandım. Dün onları ödedim. Sana gönderdim. Yine cebimde para kalmadı. A.k : Kardeşim bir daha sıkıntı çıkmasın diye diyorum. Zaten yatırdığın parada kesecek. Geri iade yapacak zaten. T.s : Yarın 120 ₺ yatırmaya çalışacağım. Hangi bankadan hangi bankaya gönderdin.? Yani eft'mi yaptın havale mi.? Para ne kadar sürede hesaba geçecek.? A.k : Kardeşim hesabına yatırdım hepsini ama havale ücreti 120 ₺ çıkıyor. Bende sana diyorum ki 200 ₺ yatır. Birdaha uğraşma. Zaten geri kalanını geri iade edecek. T.s : bulamam. Sanayide birçok yer kapalı. 5 gün sonra cuma günü çalıştığım işyeri de kapanıyor. Elimden geleni yapacağım ama 200 ₺ garanti edemem. 

  30 mart 2020  pazartesi mesajlaşmaları
 
A.k : Sen bilirsin kardeşim. T.s : Selam. Son ödemeyi de yaptım. Artık parayı gönder de sağlığımı kurtarayım. A.k : Bekle kardeşim. T.s : Bekliyorum adem abi. Selam Bir gelişme varmı.? A.k : Bakıyorum kardeşim bekle. T.s : Sen hiç bu kadar geç geri dönüş yapmazdın. A.k : Kardeşim iptal onayı verdi hesap. T.s : Hangi hesap.? Banka hesabı mı.? A.k : İş bankasına yatırdım senin paranı ve iptal onayı verdi kabul etmiyor. T.s : Banka mı kabul etmiyor.? A.k : Başka hesap nosu ver. Ona deneyeyim. Hayır. Hesap kabul etmiyor. Kardeşim bana başka hesap nosu ver. T.s : İban vereyim mi.? A.k : Ver kardeşim. T.s : iş bankası iban TR 2200 0640 0000 1107 6040 1334 temel saltan. Adem bey oradamısın.? A.k : Tamam kardeşim. İnşaallah bir daha sıkıntı çıkmaz. A.k : Abi ne sıkıntısı çıkacak allah aşkına yapma. Bu ödemeler yüzünden annem babam iş arkadaşlarım ve esnaflarla aram açıldı. Şekerin 400ün altına düşmüyor. 500 demek Koma demek. Ben ömrümde böbrek ağrısı nedir bilmedim. Şimdilerde geçmeyen böbrek ağrısı çekiyorum. Şeker böbreklerimi kuşatıyor. A.k : Allah şifa versin kardeşim. Ama sistem bu bilemeyiz ki. T.s : sızın bu sistem nasıl birseyse hep para alıyor hiç para vermiyor. Bu nasıl bahis oynamaksa bana binlerce liraya patladı.  
 
31 mart 2020 salı mesajlaşmaları
 
T.s : Günaydın. Nasılsın.? Varmı bir gelişme.? Sayın adem bey havale işlemi tamammıdır. .? Her istediğin ödemeyi gönderdim. Sende üzerine düşeni yap lütfen. Beni ödeme gönderme konusunda gırtlağıma kadar borçlandırdın. Allah aşkına üzerine düşen görevi bugün tamamla. Beni alleme ve çevreme düşman etme. Lütfen öğleye kadar çöze. Perişan haldeyim A.k : Kardeşim verdiğin hesaba onay verdim. T.s : Hangisine.? Tr 2200 0640 0000 1107 6040 1334 olan iban numarasına mı.? Lütfen cevap yaz. A.k : 220006400000110760401334 T.s : Evet bu iş bankası iban numarası. Ne zaman hesaba geçer.? İş bankasından iş bankasına mı gönderdin, akbanktan iş bankasına mı gönderdin.? A.k Bu hesaba onay verdim. T.s : Tamam ama hangi bankadan iş bankasına geçecek.? Bankaya gidince bana falanca bankadan hesabıma para geldimi diye sorabileyim. A.k : Ama kardeşim aynı havale ücreti istiyor. T.s : Tamamda ortada daha yapılmış bir havale yok ve parasını dün gönderdim. A.k : Kardeşim o dünkü görderdiğin ücret diğer hesabın havale ücretiydi. Şimdiki istenen ücret de şimdiki hesaba onay verdiğim ücreti. T.s : Hesap aynı hesap. Sistem aynı sistem. Hiçbir banka gönderilmeyen havaleye ve eft'ye ücret kesmez. Bankacılığı bana öğretme lütfen. Diğer hesap diye birşey yok. Biri hesap numarası, diğeri ise aynı hesabın iban numarası. A.k : Kardeşim benim sana öğretme gibi bir niyetim yok zaten. T.s : Tıpkı bana gönderdiğiniz Akbank hesap numarası ve inan numarası gibi. Bak herkesle görüşmemi yazışmamı engelledin. Bende kurallara uydum kimseye yazmadım. Konuyu çözmesi gereken kişi sensin. Cebimde 60 kuruş para var. Bir daha para göndermem imkansız. Cuma günü çalıştığım yer kapanacak. Artık iş'te yok para'da yok. Bana o parayı gönder ki dua edeyim sana eşine ve çocuklarına. Bu iş çığrından çoktan çıktı ama ben sabırlı davranıyorum. 
 
A.k : Ben hesaptaki parayı geri çektim ve şimdiki hesaba onay verdim paranı. T.s : o zaman gelsin o para yani hesaba düşsün artık bir zahmet. Artık cart parası curt parası falan filan parası ödemeleri bitti. Deniz kurudu artık. Cebimde 60 kuruştan başka para yok. Ödemeyi gönder ki evimdeki huzursuzluk ta bitsin artık. Ailemin gözünde kumarbaz oldum. Babam her akşam küfür ediyor. A.k : Ve bu da 185 ₺. Sisteme 185 ₺ at kardeşim al paranı. Kardeşim tamam da ben attığın paraları yemiyorum. Ya bak diğer hesaba verdiğin para bile geri hesabına onay verildi. Yani geri iade yaptım. Duyduğum küfür ve hakaretler yüzünden evde kanlı bıçaklı kavga çıkmak üzere. Sen 185 ₺'yı yazmamış ol bende okumamış olayım. O senin sorunun. Gönderemediğin havalenin ücret cezasını ben niye çekeyim. Ben sana evde cinayet çıkmak üzere diyorum. Sen 185 ₺ daha gönder diyorsun. Benimle dalgamı geçiyorsun. Bana o parayı ( kazandığımı söylediğin ) gönder kardeşim. Senden güzel haberler bekliyorum. Yaptığın her başarısız havale ve eft'ye para göndermeye kalkarsak yandık demektir. Düzelt ve gönder ödemeyi. Cevap bekliyorum. Gelişme varmı.? A.k : Kardeşim ne diyorsun sen.? T.s : Diyorum ki artık üzerine düşen görevi yap. Ve ödemeyi gerçekleştir sayın adem korkmaz bey. Deniz bitti artık ödeme yok. Seni sorumluluğunu yerine getirmeye davet ediyorum. 
 
A.k : Kardeşim benim elimde olan birşey yok. Senin hesabına onay verdim. Ücreti yatır git al paranı. T.s : Benimde artık gönderecek param yok.Sana son havale parasını gönderdim. Gönderme denemesi yapıp paranın geri gelmesi yeni bir ücrete tabii değildir. Sisteminiz nasıl bir sistem ki başarısız bir denemeye bile ücret talep ediyor. Bu para göndermelerinin sonu yok. İnternet şubesine girin ve iban numarasına ödemeyi veya eft'yi yapın. Veya telefon bankacılığını kullanın. Veya hesap kartını alın ve atm'den ödemeyi yapın. Hesap sahibi kim ise o gönderiyi gerçekleştirsin. Ben bankacılık konusunda 20 yıllık tecrübeye sahibim. Lütfen üzerinize düşen görevi yapın. Hesabınıza onay verdim deyip kenara cekilemezsiniz. Sana evimde işimde ve çevremde insanlarla kavga etmek üzereyim diyorum. Siz halen 185 ₺ gönderin diyorsunuz.  A.k : Kardeşim attığın 140 ₺ geri iade oldu zaten. Paran bizde kalmadı geri kazancın ile birlikte  hesabına havale ettim. Ama Kardeşim yeni hesaba onay verdiğim için bu durumla karşılaşıyoruz. T.s :  Atm kartı ile doğrudan hesap sahibi bankaya giderek parayı gönderebilir. Size çözüm yollarını yazıyorum işte. Bende para kalmadı. Yeniden para göndereceğim. Yine geribdöndu banka kabul etmedi diyeceksin. Yine gönder diyeceksin. Ve başka hesap ver diyeceksin. Vereceğim sistem yine kabul etmedi bir daha ödeme gönder başka bir hesap daha ver diyeceksin. Yine kabul etmedi para geri döndü diyeceksin. Bu böyle akıp gidecek. Kusura bakma artık gönderecek para kalmadı.
 
 
A.k : Sen bilirsin kardeşim para hesabında bekliyor. Ne zaman atarsan ücreti o zaman alırsın paranı. T.s : sana örneklerini verdim. A.k : Kardeşim başka ücret çıkması imkansız. T.s : Bu ödemelerin sonu yok. İstersen deneyelim. Yarın ptt'ye git bana 200 ₺ at. Bende onu akbanka atayım. Yine değişen birşey olmayacak. Hep ôyle diye diye ödeme aldın benden. Fakat hep aynısı oldu. Sistem kesinti yaptı. Sistem ceza kesti. Sistem şöyle sistem böyle diye diye soydun soğana çevirdin beni. Yarın git ptt'ye Rami Kuru gıda toptancılar şubesine temel saltan adına 200 ₺ at. 100bin ₺'sı olan adam 200 ₺'nın üzerine çökmez. A.k : Öyle bir şansım olsa zaten burda senin paranıda alır yaptırırdın Kardeşim. T.s : Senin hiç şahsi paran yokmu PTT üzerinden bana 200 ₺ göndermek için.? Farzetki kredi kartına para yatırıyorsun. Bunun neresi zor. Elini hiç taşın altına koymuyor çözüm üretmiyorsun. Hep yatır diyorsun. Ama kaynak bitti sende biliyorsun. Bir çözümde sen üret. Lütfen yardımcı ol biraz. 
 
 
A.k : Kardeşim benim yardımcı olacak bir şeyim yok. Sen zaten 185 ₺ yatırıp paranı alabilirsin. Zaten hesabıma onay vermişim. T.s : Defalarca yatırdım hep hüsran. Birkaç gün önce de yatırdım yine hüsran. A.k : Ne zaman yatırırsan o zaman paran 2 dakikada hesabına düşecek. T.s : Bu sefer de sistem kesinti yapmış yok ceza kesmiş binbir bahane buluyorsun. A.k : Kardeşim bu son. Paran zaten hesaba. T.s : Bak güzel abicim. Bu hafta işyeri kapanıyor. Ramazan geliyor. Vallahi de billahi de bu sefer de yok banka onay vermedi geri aldım bir daha attım bir ödeme daha at dersen vallahi de billahi de hoşuna gitmesede bil ki dua yerine beddua okuyacağım. Beddua ile de sınırlı kalmayacak. Biliyorum sennsoyadın gibi Korkmazsın. Kork diye yazmadım.zaten. Bil diye yazdım. Fakat benim.anlamadığım birşey var. 120 ₺ neden 180 ₺ oldu.? A.k : Kardeşim 200 ₺ olarak at bir daha sıkıntı yaşamayalım.. T.s : Bak eşinin kızının oğlunun namus şeref ve haysiyeti üzerine yemin ediyorum ki beni aileme düşman yapmak üzeresin. Bitsin artık bu ôdemeler. Herkese borçlandım. Şerefim 2paralık oldu. Kimsenin yüzüne bakamaz oldum. Selam veremez oldum. Herkes benden para bekliyor. Kime şu gün paranı vereceğim dedimse yalancı çıkardın beni. Allah aşkına para transferi yapmasını bilmiyorsan bırak bilen biri yapsın sen uğraşma. 120 ₺ neden 200 ₺ oldu.?
 
 
1 nisan 2020  Çarşamba mesajlaşmaları
 
 
T.s : İstediğin son parayı da yatırdım.  Allah aşkına bu sefer hata yapma. Beni aileme arkadaşlarıma esnaflarla ve şimdi de patronlara düşman etmek üzeresin. Lütfen eşinin, çocuarının, namus ve şerefin üzerine ettiğin yemini yerine getir artık. Eğer göndermeyi bilmiyorsan bırak bilen biri yapsın. Bugün müjdeli cevabını bekliyorum. AMK : Kardeşim 120 değil 185 ₺ yatıracaksın. Ve bende sana diyorum ki 20 TL fazladan yatır. Herhangi bir sorun yaşamayalım. Yani 200 ₺ çözer işini. T.s : Ben sadece bir önceki ödemede 120 ₺ istemiştin şimdi.neden 200 ₺ istiyorsun diye sordum.  200 ₺ yatırdım ya. Dekont ta attım. A.k : Bekle Kardeşim bilgi vereceğim. T.s : artık çok bekletme lütfen. Vallahi babamla kanlı bıçaklı olmak üzereyim. Lütfen yıkma yuvamı. Lütfen bu sefer de ödemeyi geri çekip tekrar gönderdim 200 ₺ daha gönder deme. Çünkü beni bitirdin. Bankalar kapanmadan ver artık müjdeli haberi. A.k : kardeşim 80 ₺ daha yatırman lazım. Çünkü banka kabul etmiyor yüklü meblağ olduğu için.
 
T.s : Ya sen beni çıldırtmak mı istiyorsun.? Sürekli farklı bahaneler üretiyorsun.? İsteklerin bitmiyor maşallah. Cevap yaz bir zahmet. Ben sana dün örnek vererek yazdım. Dediğim gibi de çıktı. Sana dün örneğini yazdım ve bugün aynısı çıktı. Ben 250 ₺'lık iddaa oynadım zannediyordum. Meğerse tuzağa  düşmüşüm. Beni sağmal inek gibi sağabilecegin sağmal ineğe benzettim herhalde. Gönder babam gönder gönder babam ha gönder. Ne güzel memleket be. A.k : Kardeşim bak bana böyle cümleler kurma. T.s : Neden.? Yapacağım dediğin şeylerin hangisini yaptın da sana dua edeyim.? Para istemekten başka ne marifeti var.? A.k : Kardeşim bu para az bir para değil. O yüzden sıkıntı çıkabilir. Normal birşey. T.s : Sana TC kimlik numaramı ve cep numaramı yazayım. Git en yakın akbank atm'den Mustafa kurt adına ödemeyi yap. Elimden başka birşey gelmiyor. A.k : Mustafa kurt şahsi hesap değil kardeşim. O hesap numarası sistem hesap numarasıdır. Yani insan üzerine olan bir hesap değil. Yok öyle birşey. Yani sistem nasıl gidip sana atm yatıracak.? T.s : Sen gidip dışarıdan atm'ye yatıracaksın. A.k : Benim öyle bir yetkim yok kardeşim anlamıyormusun.? T.s : Yetki ile ilgisi yok. Disar8dan bağımsız yatıracaksın benim yatırdığım gibi. 
 
2 nisan 2020 Perşembe günü mesajlaşmaları 
 
A.k : Dışarıdan yatırsam bile kimin adına yattığı çıkacak. Kardeşim gün geçtikçe ücret yükseliyor. Bak bilgin olsun. T.s : Kaç sefer söyledim. Ama anlamıyorsun. Veya anlamak istemiyorsun. Bana bankacılığı öğretme. Bahis sistemini akbank işbankası garanti bankası bankamatiklerine nasıl bağladın.? Koskoca bankaların ana bankamatik sistemini ayda 75bin ₺ maaş alan süper hackerlar koruyor ve denetliyor. Vereyim tc kimlik numaramı ve cep numaramı Akbank veya başka bankadan sistemin hesabına yatır. Sistemin onu okuması imkansız. A.k : Kardeşim sistem her banka ile anlaşmalı. Sen anlamak istemiyorsun. Benim yıllardır yaptığım işi bana öğretme. T.s : Kredi kartına yatırır gibi yatıracaksın. Benim bilgilerimi gireceksin. Sistemin benim adımbsoy adım ile yatan paranın kimin ve hangi cinsiyet tarafından yatırıldığını bilmesi imkansız. A.k : Kardeşim ben öyle birşey yapamam. T.s : Neden 40 takla atıyorsun anlamadım. 100bin ₺ göndereceğin kişi senin 100 ₺'nı ne yapsın.? A.k : Sen nasıl diyorsan öyle değil. Bizim şirketimiz nasıl derlerse öyle olur. T.s : Arkadaşım senin derinin altında takip çip'i mi var.? Sistem senin nereye gittiğini ne yaptığını kime havale veya eft gönderdiğini kredi kartıyla nerelerde alışveriş yaptığını nereden bilecek.? Ne anlatıyorsun sen.? Bennsana kartsız işlem teklif ediyorum. Ben akbank'tan parayı hesap açarak göndermedim. Kartsız işlemlerden tc numaramı ve cep numaramı girerek gönderiyorum. Sende öyle yap. Zor bir tafafı yok ki. A.k : Kardeşim benim öyle bir yetkim yok. T.s : Vereyim bilgilerimi yatır hemen. Karının ve evlatlarının namus ve şerefi üzerine ettiğin yemini ayaklar altına alma. Ya yetki yetki deyip durdun. Neyin yetkisi.? Karşında çocuk yok. Altüstü kartsız işlemlerden 100 ₺ yatıracaksın. Niye sancılanıyorsun.?
 
Bugün şekere bağlı olarak böbrek sancısından öldüm öldüm dirildim. Babam neden ilaç ve şeker ölçüm cihazı almıyorsun diye soruyor. Param yok deyince ilaca olmaz ama kumara gelince var değilmi seni yavşk seni diyor babam bana. A.k : Kardeşim gün gün 20 ₺ ücret biniyor. Bilgin olsun. T.s : Orası senin namus ve şerefine kalmış. İlgilenmiyorum. Çünkü param yok. Deniz bitti. Bu nasıl bir bahis oynamak ki 2 aydır size sürekli para ödüyorum ben. Gönderirseniz dua ederim. Göndermezseniz namus yeminini çiğneyenlere ne söylendiğini söylememe gerek yok sanırım. Seni eşinin ve çocuklarının üzerine ettiğin namus yeminiyle başbaşa bırakıyorum. Hayırlı akşamlar. A.k : Kardeşim yarın git 110 ₺ yatır al paranı. Paranı alacaksın. Karım kızım elden ele gezsin ki sana yemin ediyorum. T.s : Herkesin eşi ve çocukları kocasının ve babasının gözünde dünya güzelidir. Bu bağlamda dünya güzeli eşin ve çocuklarının hakkında öyle yazma. Karının kızının oğlunun namusunun koruyucu ve savunucusu olayım ki param yok. A.k : yok hani inanmıyorsan bana. Ben seni zaten yabancı görmediğim için yemin ettim. Farkındaysan hep kardeşim diyorum. T.s : Eğer kardeş gibi görüyorsan bil ve inan ki param yok. A.k : Anlıyorum kardeşim. Ama bak vallahi billahi bende ilk defa böyle birşeyle karşılaşıyorum. T.s : Dediğim gibi ailenin namusunun koruyucusu ve savunucusunun biri de ben olayım ki yok. Git yarın bankaya güvenliğe kartsız işlemden anlamadığını söyle. Bilgilerin yazı olduğu kağıdı ver o yatırsın. Veya kartsız islem yapan birine yaptır. Böylece sen yapmamış olursun. A.k : Kardeşim vallahi benim öyle bir yetkim yok. T.s : Ama sende taktın yetkiye. Niye yok.? Ver bilgileri birine o yapsın. Bundan daha güzel çözüm yok. Tutturdun bir yetki aldı başını gidiyor. 110 ₺'nı ne yapayım ben senin.? 
 
 
3 nisan 2020 cuma günü mesajlaşmaları
 
A.k : Kardeşim, benim sana ettiğim yeminleri gördün değilmi.? T.s : Bana inanmayan sensin. Bütün limitleri tükettim. Gönderecek param yok. Yarın işyeri kapanıyor. Bayram sonrasına kadar tatil. Benim sıkıntım asıl bundan sonra başlıyor. Şeker ilacı ve ölçüm cihazı almam gereken bütün paraları sana yolladım da yine de kazandığım.paralara kavuşamadım. Milleti bana küfrettirdin. Lanet okutturdun. Bundan sonrası varsa eğer vicdanına kalmış. A.k : Kardeşim yolun sonunda pes etme. T.s : Abicim vallahi yok. Niye anlamıyorsun.? Sana gönderdiğim paranın haddi hesabı yok. Vallahi param kalmadı. Beni millete düşman ettin.
 
 
4 nisan 2020 cumartesi günü mesajlaşmaları
 
A.k : Kardeşim yolun sonuna geldin vazgeçme hemen. Ben sana karım kızım üstüne yemin ettim. T.s : Ne yapmamı istiyorsun.? A.k : Paranı alıp rahatlamanı istiyorum. T.s : Abicim param yok dedikçe yükleniyorsun. Kimbilir kaçpara isteyeceksin. Ödeyeceğim. Bu sefer de sistem ceza kesmiş, sistem kesinti yapmış, bankaya havale için şu kadar daha gönder deyip yine arkası gelmeyen isteklerde bulunacaksın. Sonuç yine hüsran yine hüsran. Yatırsam da son olmayacak. Adım gibi eminim. Şeker organlarımı kuşatıyor. Şimdi de sağ göğsüm veya ciğerim ağrıyor. Geceleri yatamıyorum. İşyeri 1-2 saat sonra kapanacak. En az 2 hafta çalışmayacağım. Elimde un şeker yağ parası bırakmadın. Soydun soğana çevirdin beni. A.k : Kardeşim paranı alacaksın zaten. 139 ₺ olmuş bilgin olsun.  T.s : Büyür işte. 80 ₺ 110 ₺ oldu. Şimdi de 130 ₺ diyorsun. Sistem kesintisi veya cezası da çıkacak mı sonradan.? A.k : Hayır kardeşim ceza falan yok. Sadece gün geçtikçe 20 ₺ ilave oluyor. T.s : Bugünle birlikte mi 139 ₺ ? A.k : 140 ₺ Kardeşim. T.s  : 2 hafta sonra işbaşı yapacağım. 1 hafta da çalışma süresi eder 3 hafta. 3. Hafta yani bayrama denk geliyor. Bayrama kadar bekletme paramı. A.k : Kardeşim gün güne ilave olmasın. T.s : Bayrama kadar kaç para olur.? A.k : Kaç gün var bayrama.? Hesapla. Şuan 140 lira hesapla hergün 20 ₺ ilave oluyor. 140 ₺'nın üstüne hesapla. T.s : Neden oluyor.? Siz devlet dairesimisiniz.? Ceza neyin cezası.? Elektrik su telefon gaz vergi dairesi banka sigorta şirketi değilsin ki. Bu neyin cezası. İddaacımısınız ceza memuru mu.? A.k : Kardeşim paran hesabına onaylı o yüzden. Eğer hesabına onay vermeseydim olurdu.  T.s : Ya korkuyorum. Bu sefer babamın evden kovmasından korkuyorum. İş yok. Para yok. Mahvettin beni. Gönderiyorum banka parayı iade ediyor diyorsun. Bu sefer nasıl gönderdin de onay verdi.? Bak ezan okunuyor burada. Vallahi evin un yağ şeker parası var. 140 ₺ yatırsam bugün elime para geçecek mi.? A.k : Geçer kardeşim Allah'ın izniyle. T.s : Bugün geçecek mi.? Eft mi yaptın havale mi.?elim yine boş kalmasın. Bugün iş bankasından para çekebilecekmiyim.? A.k : Evet Kardeşim. T.s : Bu son para 140 ₺ yerine 150 ₺ yatırdım. Un parasını yatırdım. Beni mağdur etme artık. Oradamısın.? A.k : Düşeceği zaman haber vereceğim Kardeşim. T.s : İşyeri kapandı. En az 2 hafta evde parasız pulsuz oturacağım. Heryer kapalı. İş bulabileceğim yer de yok visüsten dolayı. Beni aç bırakma lütfen. 
 
5 nisan  2020 pazar günü mesajlaşmaları
 
T.s : Selam. Nasılsın.? Paranın hesaba düşmesi ile ilgili bir gelişme varmı acaba.? Dün para hesabında onaylı demiştin.
 
6 nisan 2020 pazartesi günü mesajlaşmaları
 
T.s : Daha ne kadar susacaksın.? Selam. Hani para onaylıydı.?  Neden göndermiyorsun.?  Bütün ödemeleri yaptım. Niye yazmıyorsun yine ne oldu adem bey.? Günahların affedilip duaların bol bol kabul edildiği berat gecesi kandilinde sana + dünya güzeli eşine + kainat güzeli kızına + bela, lanet okumamı istemiyorsan yarın gönder paramı. Son ödemeyi aldıktan sonra sus pus oldun. Hayırdır ya.? Hani sen namusluydun, şerefliydin. Ne oldu sana.? Hani kızının ve eşinin üzerine yemin etmiştin, hayrını görmeyeyim diyordun. Ne oldu sana.? Neden değiştin birden bire.? Paramı gönder. Aksi taktirde berat gecesi dua yerine bedddua okuyacağım.
 
 
7 nisan 2020 salı günü mesajlaşmaları
 
A.k : Hayırlı beratlar kardeşim. Allahü teâlâ günahlarımızı affetsin. Bu mubarek gecesi bizi kötülüklerden hastalıklardan aksiliklerden korusun. T.s : Selam. 2 gündür köşebucak kaçar gibi mesajlarıma cevap vermiyorsun. Sana eşine kızına varsa oğluna koronavirüse yakalanma bedduası edeceğim. Bu havale işi çığrından çıktı. Sana lanet ve bedduaların en kralını okumaya hazırım. Abdestlerimi de tazeledim. Herşey 2 rekat namaz kılıp dua yerine bedddua okumaya kaldı. A.k : Bu mubarek günde ben senin işin için gece gündüz uğraştığımı biliyormusun.? Beddua edeceksin bana. Demek ben yanlış insan için uğraşıyorum kaç gündür. Tamam ben uğraşmıyorum o zaman. Sen de beddua et. Paran kalsın hakkın kalsın. Ben senin hakkın kalmasın diye uğraşıyorum. T.s : İşte böyle bir sonuç çıkmasından endişe ediyorum ve tetikte bekliyorum. Yanlış şeyler yansıtıyorsun bana. İçimi kurtlandırıyorsun. Böyle kötü düşünmeye istiyorsun beni. Henüz 2 rekat namaz kılıp beddua okumuşluğum yok. Fakat suskunluğun beni o tafara yönlendiriyor. 2 gündür hiçbir şey yazmıyorsun. Bilgi vermiyorsun. Kötü zemin hazırlıyorsun bana. Ömrümde kimseye okumadığım duayı sana okumak istiyorum. Ama sessiz kalıp kurtlandırıyorsun beni. Cevap yazmadın. 2 gündür neler yaptığını yaz bari.  A.k : Kardeşim yarın git 170 ₺ son ödemeyi yap hemen al paranı. Sistemin para isteyip duruyor. Şimdi durdurdum. Son ödeme kaldı sadece. T.s : işte bende onu diyorum. Sistem neden sürekli para isteyip duruyor. Bu son ödemelerin sonu yok. Sana küfür etmemek için kendimi zor tutuyorum. Buraya kadar kibar davrandım. Bu saatten sonra ahlakımı bozmak istemiyorum. Ne 170 ₺ sı ulan.? 2 gündür bu yüzden mi kıvranıyordun da yazmıyordun.? Birde  kalkmış 2 gündür uğraşıyorum diyorsun. Ne uğraşması kılını bile kıpırtdatmamışsın. Telefon internet, atm, atm, cep, televizyon,  reel şube bankacılığı yani her türlü havale iletişim aracı var. Fakat ne hikmet ise para bir türlü gelmiyor. Uzay çağında eski köy dönemini yaşıyoruz ne hikmetse. Bu işe hukuk karışacak gibi görünüyor. A k : Kardeşim bu mübarek günde günahıma girme. Bak benim burada ne işler ile uğraştığını bilmeden konuşma. T.s : Ne işle uğraşıyorsan uğraş. Tarafımdan size gönderilen her havaleyi bunson ödeme diye diye yaptırdınız bana. Bunun sonunun olmadığını istediğin son 170 ₺ ile daha iyi anlamış bulunuyorum.  
 
 
 
 
 8 nisan 2020 Çarşamba mesajlaşmaları
 
 
A.k : Hayır kardeşim son ödeme. T.s : Ben cezaevine girmek pahasına da olsa bu işin peşini bırakmayacağım. Bana paramı gönder. Aksi halde sen de benimle aynı yere yani cezaevine gireceksin. Benim kapı komşum polis. Yazışmaları rapor haline getirdim. Dekontları dosya haline getirdim. Aleyhinizde resim ve sizin hakkınızdaki şikayet mesajlarını kopyalattım.polis komşuma. İş savcılığa gitmeye ve raporları ahaber kanal7 yenişafak showtv KanalD TRThaber osmanligazetesi.com a göndermek kaldı. Sizi bitirmek uğruna kendimi feda etmeye hazırım. Sosyal medya hesaplarınızı kapatmak ta sizi kurtaramayacak.nasıl olsa hava kara deniz yolu otobüs ve araç yolculuğuna da kapalı. Eliyle koymuş gibi bulacaklar sizi sadece ben ve sen değil havaleyi yaptığım isimler ve benimle WhatsApp ile yazışan herkes cezaevine girmeye hazır olsun. Nasıl olsa yasadışı şikayet edemezler düşüncesi son bulmak üzere. Ben cezaevine gireceğim ama 8 bahis sitesini de yanımda götüreceğim. Bilgin olsun. Polis komşum gerekli yazışma ve ihbarlar için hazır. Sadece savcıya emniyete ve medya'ya haber vermek kaldı.Gerisini sen düşün. Blöf olup olmadığını ıspatlamaya hazırım. Paramı gönder senden cevap bekliyorum. A.k : Sıkıntı yok madem sen zora götürmek istiyorsun bende peşine düşerim. T.s : Benim açımdan sorun yok. Yarın harekete geçiyorum o zaman. A k : 170 ₺ yatır al paranı. Ama sen olmaz diyorsan T.s : Ben cezaevine gireceğim ama sizin gibi parazitleri de temizleyeceğim. Yok öyle ( 170 ₺ )  bir para. A.k : Benlikte sıkıntı yok.  
 
 
 
 
 
 Osmanligazetesi.com
  


Bu haber 1114 kez okundu.

                                                   2 + 9 = ?

1
  • Misafir 2020-11-10 01:01:17

    2020-11-10 01:01:17

  • İnsanın nefis ve şeytanla olan mücadelesinin aynısı yaşanmış.

  • 0
  • 0

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim