Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Erzurum 5.1 ile sallandı
Deprem*Afet
2021-11-19 18:39

Erzurum 5.1 ile sallandı

Erzurum'da korkutan deprem!   ( 1 )

Erzurum'un Köprüköy ilçesinde saat 15.40'ta 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Vali Memiş, Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi.

Video Player
 
 
 
 
 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Erzurum'un Köprüköy ilçesinde saat 15.40'ta 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. 

AFAD verilerine göre, Pasinler ve Köprüköy merkezli artçı sarsıntılar devam ediyor.

AFAD, depremin 6.94 km derinlikte meydana geldiğini açıkladı. Pasinler, Horasan başta olmak üzere Erzurum merkez ve çevre illerde de deprem hissedildi.

2 KİŞİ SAĞ ÇIKARILDI

Erzurum Valisi Okay Memiş, merkez üssü Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremde, Topçu Mahallesi'nde enkaz altında kalan 2 kişinin sağ çıkarıldığını bildirdi.

Erzurum'daki 5.1 büyüklüğündeki depremin şiddeti. - Kaynak: AFAD

BAŞKAN SEKMEN'DEN İLK AÇIKLAMA

Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, bazı evlerin duvarlarında çatlaklar oluştuğunu söyledi.

AFAD'DAN ERZURUM DEPREMİ AÇIKLAMASI

AFAD, "Köprüköy ilçesinde meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrası, şu an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır." açıklamasında bulundu.

AFAD İl Müdürlüğü'ne, Köprüköy'e bağlı Alaca ve Doğatepe mahallelerinde hasar olduğu ihbarı ulaştı. Ekipler, 2 mahalleye de ulaşmaya çalışıyor.

BİR KİŞİ HASTANEYE KALDIRILDI

Erzurum'un Köprüköy ilçesine bağlı Topçu Mahallesinde deprem sonrasında bir evin duvarından taş kopması sonucu yaralanan Ayten Kırmacı, sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılarak tedaviye alındı. 25 hane ve 225 nüfusu olan Topçu Mahallesi Muhtarı Ayhan Kırmacı, 11 tane evin hasarlı olduğunu söyledi. 

Öte yandan deprem sonrası Topçu, Mescitli ve Çullu mahallerinde elektrik kesintisi yaşandı.

BAKAN KOCA'DAN ERZURUM AÇIKLAMASI

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, "Erzurum’da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki depremde, 2 köyde küçük çaplı hasar oldu. Depreme bağlı olaylar sonucu 4 kişi yaralandı. 5 adet 112 Ambulansı ve 3 UMKE Timiyle toplam 27 sağlık personelimiz bölgede görev başında. Erzurum’a, ülkemize geçmiş olsun. Yanındayız Erzurum." açıklaması yaptı. 

BAKAN KURUM'DAN GEEÇMİŞ OLSUN MESAJI

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, "Merkez üssü Erzurum'un Köprüköy ilçesi olan 5,1 büyüklüğündeki depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. İl Müdürlüğü ekiplerimizi gerekli incelemeleri başlatmaları için bölgeye sevk ettik. Erzurum'umuza ve ülkemize geçmiş olsun.'' dedi.

Erzurum depremle sarsıldı.

BÖLGENİN DEPREM GEÇMİŞİ

AFAD Ön Değerlendirme Raporu'nda, "Bölgede 1900 yılından günümüze kadar en büyüğü 6.9 olmak üzere 359 adet M>=4.0 deprem meydana gelmiştir. Ayrıca bahsi geçen bölgeye ait, 1900 yılı öncesi için, 61 adet tarihsel dönem depremi kaydı mevcuttur." deildi.

Raporun tamamına ulaşmak için tıklayın.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Erzurum’da meydana gelen 5,1 büyüklüğündeki deprem sonrasında Köprüköy Yolu’nun kapandığı bilgisi ulaştı. Bu bilgi sonrası Karayolları Genel Müdürlüğüne bağlı ekipler, acil koduyla bölgeye yönlendirildi. Deprem sonucu heyelan nedeniyle kapanan yol, ekipler tarafından temizlenerek trafiğe açıldı.


 
 
 

Erzurum'daki deprem heyelana neden oldu, karayolu kapandı!   ( 2 )

Video Player
 
 
 
 
 
 

İçişleri Bakanlığı Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) Erzurum'un Köprüköy ilçesinde saat 15.40'ta 5,1 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. 

AFAD, depremin 6.94 km derinlikte meydana geldiğini açıkladı. Pasinler, Horasan başta olmak üzere Erzurum merkez ve çevre illerde de deprem hissedildi.

DEPREM SONRASI HEYELAN

Deprem nedeniyle Hınıs Kara yolunda heyelan meydana geldi. Yamaçtan yola düşen kaya ve toprak nedeniyle trafiğe kapanan yol, ekiplerin çalışmaları sonucu yeniden ulaşıma açıldı.Heyelanda herhangi bir can kaybı yaşanmadı.

 
 
 
 
 
 
haber7.com
 
 
 
 
 


Bu haber 24 kez okundu.

                                                   10 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim