Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Büyük İstanbul kıyametine 150 gün kaldı
Deprem*Afet
2021-11-17 13:17

Büyük İstanbul kıyametine 150 gün kaldı

İstanbul'da korkutan deprem! 

 ( 1 )

Düzce'nin Çilimli ilçesinde 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da da hissedildi.

Saat 15.40'ta Düzce Çilimli merkezli 5.3 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul ve çevre illerde de hissedildi. 

Bakan Soylu'dan deprem sonrası açıklama

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından şu açıklamalarda bulundu:

Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır.

Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. 

Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun.

 

Depremin ardından valilikten flaş açıklama

Düzce Valisi Cevdet Atay, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu bildirdi. 

 

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), merkez üssü Düzce olan 5 büyüklüğünde deprem meydana geldiğini bildirdi. Vatandaşlar depremin ardından açık alanlara çıktı.

Yaşanan depremin ardından valilik açıklamada bulundu.

Düzce Valisi Cevdet Atay, ilk bilgilere göre, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu duyurdu. 

 

Düzce'de depreme yakalanan kadın korkudan bayıldı

Düzce'de meydana gelen depremde yaşanan panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.

 

 

 

Düzce'de yaşanan 5 büyüklüğündeki depremde yaşanan panik anları güvenlik kamerasına yansıdı.

 

Depremde bazı vatandaşlar kendilerini can havliyle sokağa attı. Bazı vatandaşlar ise masaların altında kaldı.

Bir kadın ise kafeteryada telefonla konuştuğu esnada korkudan bayıldı.

 

yeniakit.com.tr

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Marmara'da peş peşe depremler! İstanbul sallandı

( 2 )

Son depremler: Gelen son dakika haberine göre Marmara Bölgesi'nde İstanbul'da da hissedilen 5,2 ve 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, deprem sonrası açıklamalarda bulundu.

Video Player
 
 
 
 

Marmara Bölgesi'nde İstanbul'da da hissedilen bir deprem meydana geldi.

KANDİLLİ'DEN SON DAKİKA DEPREM AÇIKLAMASI

Kandilli'den gelen son dakika bilgisine göre merkez üssü Marmara Düzce olan 5,3 şiddetinde bir deprem meydana geldi.  

 

 

haber7.com 

 

 -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Düzce'de deprem! İstanbul, Sakarya ve birçok şehirden de hissedildi    ( 3 )

 

AFAD, Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini açıkladı. Deprem, İstanbul ve çevresinde birçok kentte hissedildi. İçişleri Bakanı Soylu ve AFAD'dan yapılan açıklamalara göre şu ana kadar olumsuz bir ihbar yapılmadı. AFAD, 15.57'de 4.3 büyüklüğünde artçı bir depremin daha olduğunu duyurdu.

 

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, korkutan depremle ilgili açıklama yaptı. Bakan Soylu, "Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir." dedi. AFAD da şu an itibariyla olumsuz bir ihbar olmadığını belirtti.

"OLUMSUZ İHBAR YOK"

Düzce Valisi Atay, ilk bilgilere göre, depremde can kaybı olmadığını, yıkılan bir yer bulunmadığını, ekiplerin sahada olduğunu aktardı.

Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü, CNN Türk yayınına katıldı. Özlü şunları aktardı:

"Şu ana kadar bize gelen olumsuz bir durum yok. Düzce bildiğiniz gibi depremi daha önce de yaşadı. Düzce Deprem konusunda deneyimlidir. Ben Düzceli kardeşlerimin soğukkanlı olmasını öneriyorum, panik yapmasınlar. Düzce’de yapı stoğu bir taraftan yeniyken, yatay mimari esastır. Çok şükür bize gelen olumsuz bir Haber yok."

İSTANBUL'DA OLUMSUZ GELİŞME YAŞANMADI

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya depremden etkilenen vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, korkutan sarsıntıyla ilgili "Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul'da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı." açıklamasında bulundu.

 

DEPREM UZMANI ERSOY: HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR

CNN Türk yayınına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, "Mutlaka İstanbul'un altında depremin olması gerekmiyor. Bursa'daki bir deprem de İstanbul'da da etkili olabilir. Kaçınılmaz gerçekle ilgili hazırlıklı olmamız gerekiyor." dedi.

CNN TÜRK SUNUCUSU ÖZGÜR: BAŞIMIN DÖNDÜĞÜNÜ HİSSETTİM

CNN Türk Sunucusu Göksu Öngören Özgür, stüdyoda hissettikleri depremin ardından canlı yayında yaşadıklarını şu sözlerle anlattı: "Saat 15.40'ı gösterdiği civarda Bağcılar'daki stüdyolarımızda depremi hissettik. Kameraman arkadaşımla birlikte 'acaba mı' kaygısına düştük. Ben, başımın döndüğünü hissettim demeye kalmadı yukarıdaki ışıklara baktık ve ışıkların sallandığını görünce deprem olduğunu anladık."

Konya ve çevresi için deprem sürpriz mi? 5.1'lik sarsıntıdan daha büyüğü olabilir mi?

 
 
 
 
hurriyet.com.tr
 
 
 
 
 
 
 ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
 

Düzce'de korkutan deprem   ( 4 )

Düzce'de deprem meydana geldi. AFAD, saat 15.40'ta meydana gelen depremin büyüklüğünü 5 olarak açıkladı. Deprem İstanbul ve çevre illerde de hissedildi.

 

Düzce'de 5.0 şiddetinde deprem meydana geldi. İstanbul'da da hissedilen deprem büyük korkuya neden oldu.

AFAD'ın internet sitesinde yer alan bilgiye göre, saat 15.40'ta merkez üssü Düzce olan 5 büyüklüğünde sarsıntı kaydedildi.

Deprem, 18,02 kilometre derinlikte gerçekleşti.

 

 

Sarsıntı başta İstanbul olmak üzere çevre şehirlerde de hissedildi. Düzce’de vatandaşlar korkuyla evlerinden dışarıya çıktı.

Düzce'de bir deprem daha

Düzce merkezde saat 15.57'de 4.3 büyüklüğünde bir deprem daha meydana geldi.

Bakan Soylu: Saha taraması devam ediyor

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.

Soylu, "Düzce’de yaşanan depremin ardından ekiplerimiz tarafından saha taraması devam etmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur" şeklinde konuştu.

Düzce Valisi Cevdet Atay: Olumsuz bir durum yok

Düzce Valisi Cevdet Atay yaptığı açıklamada şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını söyledi.

İstanbul Valisi Yerlikaya: Herhangi bir olumsuzluk bildirilmedi

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, "İstanbul'umuzda da hissedilen Düzce merkezli depremle ilgili ilimizde herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir" dedi.


 

yenisafak.com.tr
 
 
 

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Düzce'de 5.0 büyüklüğünde deprem! İstanbul ve çevre illerde hissedildi

Düzce'de saat 15.40'ta 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem İstanbul'da ve çevre illerden de hissedildi. Deprem sonrası AFAD ve Kandilli Rasathanesi'nden peş peşe açıklamalar yapıldı. Bakan Soylu depreme ilişkin her hangi bir olumsuz durumun olmadığını söyledi.

 
 

AFAD depremin büyüklüğünü 5.0 olarak açıkladı. Saat 15.40'ta meydana gelen depremin derinliği 18.02 km. olarak duyuruldu. Kandilli Rasathanesi ise depremin büyüklüğünü 5.2 olarak açıklarken depremin derinliğini 7.9 km. olarak duyurdu.

Deprem İstanbul ve çevre illerde de hissedildi.

BİR DEPREM DAHA

AFAD, 15.57'de Düzce'de bir depremin daha meydana geldiği bildirdi. Artçı depremin büyüklüğü 4.3 olarak açıklandı. Depremin derinliği 7.11 km. olarak açıklandı.

"OLUMSUZ BİR DURUM YOK"

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 5.0 büyüklüğündeki depreme ilişkin yaptığı açıklamada, "Düzce’de, saat 15.40'ta gerçekleşen 5,0 büyüklüğünde depremin ardından Valiliğimiz, AFAD ve 112 ekiplerine ulaşan herhangi bir olumsuz durum bulunmamaktadır. Gelişmelere göre kamuoyu, Valiliğimiz tarafından bilgilendirilecektir. Düzcemize ve hemşehrilerimize geçmiş olsun." ifadelerine yer verdi. Düzce Valisi Cevdet Atay da yaptığı açıklamada, şu ana kadar herhangi bir olumsuz ihbar alınmadığını belirtti.

VALİ YERLİKAYA VE İBB BAŞKANI İMAMOĞLU'NDAN AÇIKLAMALAR

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya deprem sonrası sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "Düzce merkezli AFAD verilerine göre 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. İstanbul'umuzda da hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun. Allah her türlü afetten ülkemizi ve milletimizi korusun." dedi.

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu da depremle ilgili, "Düzce merkezli gerçekleşen depremden etkilenen bütün illerimize geçmiş olsun. İstanbul'da şu ana kadar olumsuz bir gelişme yaşanmadı." açıklamasını yaptı.

CNN Türk yayınında konuşan Düzce Belediye Başkanı Faruk Özlü , "Kötü bir haber yok. Düzce’deki yapı stoku yenilendi. Zemin artı 4 kata izin veriyoruz. Düzce deprem konusunda deneyimli. Hemşehrilerimiz panik yapmasınlar. Bize gelen kötü bir haber yok" dedi.

"HAZIRLIKLI OLMAMIZ GEREKİYOR"

CNN Türk yayına katılan Deprem Uzmanı Prof. Dr. Şükrü Ersoy, 'Mutlaka İstanbul'un altında depremin olması gerekmiyor. Bursa'daki bir deprem de İstanbul'da da etkili olabilir. Kaçınılmaz bir gerçek karşısında hazırlıklı olmamız gerekiyor.' dedi.

"İSTANBUL'U TETİKLEMEZ"

Kocaeli Üniversitesi Öğretim Görevlisi Prof. Şerif Barış da CNN Türk canlı yayınında yaptığı açıklamada, "Türkiye'nin deprem üssü olduğunu hatırlatan bir sarsıntı. Biz hep aynı şeyleri söylüyoruz... Orta büyüklükte bu depremlerin olması normal. Fayın daha büyük bir deprem üretecek potansiyeli yok. Bu tür depremlerle insanların çok fazla tedirgin olmadan güvenli bir şekilde tahliye edilmeleri lazım. Bizim deprem öncesinde ev ve iş yerleride deprem öncesi ve sonrasında yapılacakları anlatmamız lazım. Bana göre bu normal bir deprem. Küçük artçılar sürebilir, İstanbul'u tetiklemez." ifadelerine yer verdi.

 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
milliyet.com.tr


Bu haber 40 kez okundu.

                                                   6 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim