Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Lütfü Türkkan'ın hakareti İyi partiyi kötü partiye çevirdi
Siyaset
2021-11-17 07:32

Lütfü Türkkan'ın hakareti İyi partiyi kötü partiye çevirdi

Şehit ağabeyine küfür rezaleti İP'yi eritti 

( 1 ) 

İP'li Lütfü Türkkan'ın şehit ağabeyine yönelik küfrü ve Meral Akşener'in Türkkan'a sahip çıkarak, Meclis'te yaptığı skandal konuşma İP'nin oy oranını düşürdü. Kamuoyu Araştırmacısı İhsan Aktaş'a göre, İP'nin oy oranında büyük düşüş yaşandı.

A Haber'e katılan İhsan Aktaş'ın açıklamaları şöyle:

 

Biz şimdi bu konuda geçtiğimiz hafta bir araştırma yaptık. Lütfü Türkkan meselesini kamuoyu nasıl karşıladı diye. Türkiye genelinde halkın yaklaşık yüzde 75-76'sı olaydan haberdar olmuş ve doğrudan yüzde 81'lik bir kesimi bu hadiseyi kınıyor, yanlış buluyor.

 

KİM DOĞRU BULUYOR?

 

Yüzde 16-17'lik kesim de kararsız kalıyor. Çok ilginçtir konuyu doğru bulan yüzde 1,5 herhalde onların da kim olduğunu tahmin edersiniz.

 

İP OYLARI ERİDİ

 

Türk halkının ancak yüzde 1,5'inin desteklediği yüzde 80'inin karşı çıktığı bir durum var. Peki, 'bu yanlış bulma hadisesi oy verme davranışınıza bir etki de bulundu mu?' dediğiniz zaman elbette ki bütün partilere oy verenler kendi partileriyle alakalı kanaatini değiştirmemiş. Özellikle İP'ye oy verenlerin yüzde 16'sı 'daha önce İYİ Parti'ye oy veriyordum bundan sonra asla oy vermem' şeklinde bir davranışları var. 

 

 

 

milatgazetesi.com

 

 

 

 

Küfürbaz Lütfü Türkkan dolandırıcı çıktı 

( 2 )

Bingöl'de şehit yakınına ettiği küfürle tepki toplayan İYİ Parti'li Lütfü Türkkan’ın ünlü iş adamı Korkmaz Yiğit’i dolandırdığı ortaya çıktı. Türkkan’ın, İBB’ye ait araziyi Yiğit’e 3.7 milyon dolara satmak istediği belirlendi.

 
 
Lütfü Türkkan
 
 

Bingöl'de şehit ağabeyi Tahir Gümren'in çenesini sıkıp, kulağına eğilerek ağza alınmayacak küfürler savuran İYİ Parti Kocaeli Milletvekili Lütfü Türkkan'ın ünlü iş adamı Korkmaz Yiğit'i dolandırdığı ortaya çıktı..

Geçen yıl gerçekleşen dolandırıcılık skandalındaki iddialara göre; iş adamı Korkmaz Yiğit, Beşiktaş Ulus'ta, Lütfü Türkkan'a ait arazinin alımı için 4 milyon 500 bin dolarlık bir bedel karşılığında anlaştı. Ancak arazinin yüzde 89'luk hissesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne (İBB) aitti. Buna karşın Türkkan yüzde 11'i kendisine ait olan arazinin, İBB'ye ait yüzde 89'luk hissesinin devri konusunda da garanti vererek satış teklifinde bulundu..

 

PARA BUHAR OLDU

Anlaşma sonrasında Yiğit avukatı Harun Tavşancıl üzerinden önce yüzde 11'lik hissesinin tapu devri için 750 bin dolar, ardından yüzde 89'luk hissenin devri için 3 milyon 750 bin doları Türkkan'a verdi. Ancak olmayan tapunun ödemesini yaptığı için avukatına kızan Yiğit, Tavşancıl'ı geçen yıl 31 Ağustos'ta Beşiktaş 15. Noterliği üzerinden azletti..

 

Yiğit, arazi için verdiği 3 milyon 750 bin doları Türkkan ve avukat Tavşancıl'dan talep etti. Ancak her iki taraf da bugüne kadar Yiğit'in cebinden çıkan milyonlarca lirayı ödemeye yanaşmadı..

TELEFONLARINI ENGELLEDİ

Türkkan'a parayı ödemesi için sözlü çağrıda bulunan ancak herhangi bir cevap alamayan Yiğit, Bakırköy 1. Noterliği'nden 9 Eylül 2020'de ihtarname ve e-mail göndertti. Ancak Türkkan'dan yine cevap gelmedi. Türkkan, Yiğit'in telefonlarını engelleyerek tüm iletişim yollarını kapadı..

DOLANDIRICILIK ZİMMET...

Mağdur iş adamı Korkmaz Yiğit soluğu İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nda aldı. Eski avukatı Harun Tavşancıl ve Lütfü Türkkan hakkında söz konusu ödemeleri iade etmeyerek kendisinin zarara uğratıldığını belirtti ve şikâyetçi oldu. Yiğit'in avukatı tarafından İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan şikâyet dilekçesinde, iki şüphelinin de "Dolandırıcılık", "Zimmet" ve "Görevi kötüye kullanma" suçlarından cezalandırılması talep edildi.

 
 
 
 
 
yenisafak.com.tr
 


Bu haber 23 kez okundu.

                                                   1 + 5 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim