Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Malatya'da 2 katlı bina çöktü
şehir
2021-11-09 19:26

Malatya'da 2 katlı bina çöktü

Malatya'da bina çöktü, enkaz altında kalanlar var  ( 1 )

Malatya’da henüz belirleyemeyen nedenden dolayı bir bina çöktü.

 

Malatya'da henüz belirleyemeyen nedenden dolayı bir bina çöktü. Enkaz altında çok sayıda yaralı var.

Malatya İnönü Caddesinde bulunan bir bina henüz bilinmeyen nedenden dolayı çöktü. Enkaz altında çok sayıda kişinin kaldığı öğrenilirken, olay yerine çok sayıda itfaiye, Umke, Jandarma, 112 sağlık ekibi sevk edildi.

 

 

Malatya'da bina çöktü, enkaz altında kalanlar var

 

Malatya'da çöken binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkartıldı   ( 2 )

Malatya’da henüz bilinmeyen bir nedenle çöken binanın enkazından 3 kişi yaralı kurtarıldı.

 

Malatya'da henüz bilinmeyen bir nedenle çöken binanın enkazından 3 kişi yaralı kurtarıldı. Binada 27 kişinin olduğu iddia edildi.

Malatya İnönü Caddesinde çöken 2 katlı binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkartıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için itfaiye, UMKE, Jandarma, 112 sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathane bulunduğu öğrenildi.

 

Malatya'da çöken binanın enkazından 3 kişi yaralı çıkartıldı  

 

 

Malatya'da çöken binanın enkazından kurtarılanların sayısı 8'e yükseldi  ( 3 )

Malatya’da henüz belirleyemeyen nedenden dolayı çöken binanın enkazından çıkartılanların sayısı 8’e yükseldi.

 

Malatya'da henüz belirleyemeyen nedenden dolayı çöken binanın enkazından çıkartılanların sayısı 8'e yükseldi. Enkazda 20'ye yakın kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Malatya İnönü Caddesi'nde çöken 2 katlı binanın enkazından 8 kişi yaralı olarak çıkartıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için itfaiye, UMKE, jandarma, 112 Sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathanenin olduğu öğrenilirken, enkazda 20 kişinin olduğu tahmin ediliyor.

 

Malatya'da çöken binanın enkazından kurtarılanların sayısı 8'e yükseldi 

 

 

Malatya'da çöken binanın enkazından kurtarılanların sayısı 10'a çıktı  ( 4 )

Malatya’da henüz belirlenemeyen nedenden dolayı çöken binanın enkazından çıkartılanların sayısı 10’a yükseldi.

 

Malatya'da henüz belirlenemeyen nedenden dolayı çöken binanın enkazından çıkartılanların sayısı 10'a yükseldi.

Malatya İnönü Caddesi'nde çöken 2 katlı binanın enkazından 10 kişi yaralı olarak çıkartıldı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için itfaiye, Umke, jandarma, 112 sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathanenin de bulunduğu öğrenilirken, enkazda 20 kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Malatya'da çöken binanın enkazından kurtarılanların sayısı 10'a çıktı   

 

Malatya’da çöken binadan 14 kişi yaralı olarak kurtarıldı  ( 5 )

Malatya'nın merkez Yeşilyurt ilçesinde çöken 2 katlı binanın enkazından 14 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Malatya'nın merkez Yeşilyurt ilçesinde çöken 2 katlı binanın enkazından 14 kişi yaralı olarak kurtarıldı.

Olay, saat 16.50 sıralarında Yeşilyurt ilçesindeki Sıtmapınarı Mahallesi İnönü Caddesi'ndeki 2 katlı binada meydana geldi. AFAD, çöken binanın enkazından 14 kişinin yaralı olarak çıkartıldığını açıkladı. Enkaz altında kalanların kurtarılması için itfaiye, UMKE, jandarma, 112 Sağlık ekipleri yoğun çaba sarf ediyor. Binanın altında dükkanlar olduğu ve bir katında kıraathanenin de bulunduğu öğrenilirken, enkazda 10 kişinin olduğu tahmin ediliyor.

Öte yandan Adıyaman, Elazığ, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Bingöl, Tunceli, Erzurum, Sivas ve Adana olmak üzere 9 ilden arama ve kurtarma ekiplerinin faaliyetlere destek vermek için bölgeye sevk edildiği aktarılmıştı.

 

 

iha.com.tr / malatyaguncel.com 

 

Malatya’da çöken binadan 14 kişi yaralı olarak kurtarıldı  

 

 

 

Malatya'da çöken binayla ilgili korkunç iddia ( 6 )

Malatya'da 2 katlı bir bina henüz belirlenemeyen bir nedenden dolayı çöktü. Çöken binayla ilgili korkunç bir iddia ortaya atıldı.

 
 

Malatya Sıtmapınarı caddesinde 2 katlı bir bina çöktü. Giriş katında dükkanların bulunduğu binanın çevresinde güvenlik önlemi alındı. 

Bölgede başlatılan arama kurtarma çalışmaları sırasında 13 kişi, enkazdan yaralı kurtarıldı. Enkaz altında toplam 10 kişinin olduğu tahmin ediliyor. Yaralılar, ambulanslarla hastanelere sevk edildi.

Enkaz altından çıkarılan vatandaşların sağlık durumları iyi

Malatya Valisi Aydın Baruş, çöken bina ile ilgili canlı yayınında önemli açıklamalarda bulundu. Aydın Baruş, "Çöken bina iki katlı bir bina. Olay yerine doğru hareket ettim. Enkazın altından çıkarılan vatandaşların sağlık durumları iyi. Yanında bir ticarethane var. Orada 20 civarından insan olduğu söyleniyor. Olayı araştırıyoruz. Şu anda kurtarma ekiplerimiz müdahale halinde. Hızlı bir şekilde müdahale ediliyor. İnşallah sağlıklı bir şekilde vatandaşlarımıza ulaşacağız." ifadelerini kullandı.

Çöken binanın kolonları kesildi

Öte yandan söz konusu binanın, bugün gerçekleşen tadilat sırasında bir kolonunun kesilmesinin ardından çöktüğü iddia edildi.

Ekipler 2 kişiyle temas kurdu

Çukurdere Mahalle Muhtarı Mehmet Fatih Gönültaş, canlı yayında yaptığı açıklamada, "2 kişinin sağ olduğu bilgisine ulaşıldı. Ekipler yönlendirme yapıyor. Görgü tanıkları 20'ye yakın insanın enkaz altında olduğunu söyledi. Ekipler çalışmalarını sürdürüyor. Görgü tanıkları, tadilat olduğunu söylüyor. Tadilattan dolayı çökmenin olduğu söyleniyor." ifadelerini kullandı.

"Tadilat hakkında bilgi sahibi değiliz"

Battalgazi Belediye Başkanı Osman Güder, "Bir binanın çöktüğü haberini aldım. 5 dakika içerisinde olay yerine intikal ettik. Ekiplerimiz bu süreçte hemen bölgeye geldiler. Arkadaşlarımız çalışmalarına devam ediyor. 2 katlı bir bina, olası bir depreme dayanıksız bir bina. Biz geldiğimizde hemen arkadaşlar olaya müdahale ettiler. Tadilat iddiaları var. Biz tadilat hakkında bilgi sahibi değiliz. Ne şekilde yapıldığı noktasında herhangi bir bilgiye sahip değiliz. Enkaz altındakiler ağırlıkla kıraathanede bulunanlar. Aşağı kattaki vatandaşlar kendilerini dışarı atmışlar. Yaralıların 2'si ağır durumda" ifadelerini kullandı.


Bu haber 30 kez okundu.

                                                   6 + 5 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim