Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Facebook kanun tanımadığını itiraf etmiş oldu
TeknoMedya
2021-11-07 09:56

Facebook kanun tanımadığını itiraf etmiş oldu

Facebook Türkiye’den çarpıcı açıklama: Dezenformasyona müdahale etmiyoruz (1)

Facebook Türkiye yetkilileri Dijital Mecralar Komisyonu’na açıklamada bulundu. Şirket temsilcileri, "Asılsız haber varsa dezenformasyona karar verilmişse bu haberi kaldırmıyoruz" dedi.

Video Player
 
 
00:00 | 01:14
 
 
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
 
GİRİŞ 04.11.2021 13:38GÜNCELLEME 04.11.2021 14:38
 
 

Facebook'un Türkiye temsilcilerinden açıklama geldi.

Facebook yeni adıyla Meta'nın Türkiyeden sorumlu Direktörü Azzam Alameddin ilk kez Meclis'te Dijital Mecralar Komisyonunda.

Alameddin, "Bizler sorumlu inovasyon yapmaya çalışıyoruz platformun dürüstlüğü bizim için en önemli ilkedir" dedi.

Facebook Türkiye ve Azerbaycan Kamu Politikaları Direktörü Sezen Yeşil ise "Dezenformasyonla mücadeleyi çok önemli buluyoruz Kaldır, azalt ve bilgilendir yaklaşımı yürütüyoruz" şeklinde konuştu.

Öte yandan Yeşil "Asılsız haber varsa dezenformasyona karar verilmişse bu haberi kaldırmıyoruz görünürlülüğünü azaltıyoruz. İnsanları bu konuda bilgilendiriyoruz"

 

KAYNAK: NTV, HABER7
 
 
 
 

Facebook grupları aylık abonelik sistemine geçiyor

(2)

Facebook, yeni bir para kazanma yöntemi olarak ücretli abonelik sistemiyle üye olunan gruplar özelliğini duyurmaya hazırlanıyor.

 

Adını "Meta" olarak değiştiren Facebook, şimdilerde sosyal medya platformuna birkaç yenilik getirmek için çalışıyor.

Facebook, "Facebook Toplulukları Zirvesi" etkinliğinde platformdaki gruplara gelecek yeni özellikleri duyurdu.

Facebook gruplarının yönetimini kapsayan bu özellikler arasında yöneticilere grubun kültürünü geliştirmelerini sağlayacak, alt gruplar ve hatta abonelikle katılınabilecek alt gruplar oluşturma gibi özellikler de var.

 

ÜCRETLİ GRUPLAR GELİYOR

Webtekno'da yer alan habere göre, Facebook’un öne çıkan yeni özelliklerinden birisi, aylık belirli bir ücret karşılığında üye olabileceğiniz alt gruplar olacak.

Bu gruplara katılan üyeler, verdikleri para karşılığında diğer üyelere göre daha farklı içerikler görecek ve paylaşabilecek.

Grup yöneticileri, abone olan kişilerden gelen kazancı vergi ve komisyon kesilerek elde edebilecek. Abonelik tabanlı alt grupların yanı sıra Facebook, gruplarda bağış toplama özelliğini de açabilecek.

Son olarak gruplar, gruba bağlı olan özel bir market üzerinden alışveriş yapabilecek. Bu da grubu finansal açıdan desteklemek için bir fırsat sunacak.

DAHA ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR GRUPLAR

Facebook gruplarına gelen yeni özelliklerden birisi, grupların daha da özelleştirebilmelerini sağlayacak.

Getirilen yeni araçlar sayesinde grup yöneticileri, grubun renklerini, paylaşımların arka plan rengini, yazıların yazı tipini ve emojilerini özelleştirebilecek.

 
 
 
 
 
 

Facebook ‘Kayıp Çocuk Alarmı’ uygulaması Türkiye’de kullanıma açılıyor

Facebook’un birkaç yıldır bazı ülkelerde kullanıma sunduğu ‘Kayıp Çocuk Alarmı’ uygulamasının Türkiye’de de aktif edileceği açıklandı. Facebook yöneticisi Sezen Yeşil, ‘Kayıp Çocuk Alarmı’ uygulamasına dair detayları TBMM’ye sundu.

 
 

AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın başkanlığında yapılan TBMM Dijital Mecralar Komisyonu’nda sunum yapan sosyal medya devi Facebook; iş çevresi, kamu, kadın ve çocuklara yönelik eğitici, koruyucu projelerini açıkladı. Dijital Mecralar Komisyonu'nda yapılan açıklamalara göre Facebook’un “Kayıp Çocuk Alarmı” uygulaması Türkiye’de de kullanılmaya başlayacak.

ARAMA ÇALIŞMALARI İÇİN YARDIMCI OLACAK

Facebook Türkiye Direktörü Sezen Yeşil,  birçok ülkede kayıp çocukların ailelerine ulaştırılması için geliştirilen “Kayıp Çocuk Alarmı” uygulamasını duyurdu. Uygulama ile kayıp çocuğa ait fotoğraf ve bilgiler bölgede bulunan kullanıcılara gönderilecek. Kullanıcılar sayesinde elde edilen veriler bölgedeki emniyet birimlerine iletilecek ve bu sayede kayıp çocukları arama çalışmaları hızlandırılacak.

TBMM'de yapılan sunumda, Facebook tarafından geliştirilen uygulamanın başta Amerika olmak üzere pek çok ülkede uygulandığının altını çizen Sezen Yeşil, “Facebook’un kayıp çocuk alarmı uygulamasının planlama çalışmaları devam ediyor. Uygulamanın Türkiye’de de Emniyet birimiyle birlikte uygulanmasını istiyoruz” dedi. Proje’ye göre kaybolan ya da kaçırılan çocuğun belirli kriterlerle sınırlanan fotoğrafı ve bilgileri, çocuğun kaybolduğu bölgede yaşayan halkın sosyal medya hesaplarına iletilecek. Bu sayede elde edilen veriler emniyet bünyesinde bulunan Kayıp Alarmı Koordinasyon Merkezi tarafından değerlendirilecek, çalışmalara başlanacak.

 

 

 

 

 

haber7.com


Bu haber 50 kez okundu.

                                                   8 + 4 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim