Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Yapılan deneyden korkunç sonuç çıktı
Uzay/Bilim
2021-11-02 18:14

Yapılan deneyden korkunç sonuç çıktı

İnsanların günlük hayatta kullandığı kimyasallar erkek farelerde dişi özellikleri geliştirdi!

Modern dünyanın seküler köleleri tarafından 'komplo teorisi' ya da 'yalan' olarak görülen kapitalist/seküler sistemin cinsiyetsizleştirme oyunu bilimsel olarak ispatlandı. Danimarka'da yapılan bir deneyde fareler, insanların günlük hayatta kullandığı ürünlerde bulunan 13 kimyasal maddenin bir karışımına maruz bırakıldı. Bunun sonrasında erkek farelerin, dişi özellikleri geliştirdiği görüldü. Araştırma ekibinden Sofie Christiansen, "genç farelerde ciddi hormonal bozukluklarla karşılaştık" dedi.

Danimarka Teknik Üniversitesi'nde uluslararası bir araştırma grubu tarafından yürütülen deneyler sırasında insanların günlük yaşamlarında sıkça kullandığı kimyasalları, fareler üzerinde denedi.Deneyler sırasında hamile fareler, bisfenol (BPA) ve plastik ürünlerde bulunan ftalatlar dahil olmak üzere 13 ayrı kimyasal maddeden oluşan bir kokteyle maruz bırakıldı.
BPA, östrojeni taklit eden, hormon benzeri özellikler sergileyen bir ksenoöstrojen olarak öne çıkıyor. 'Akışkanlaştırıcı' olarak da nitelenen ftalatlar ise vinil zemin kaplama, gres yağı ve sabunlar, şampuanlar ve saç spreyleri gibi kişisel bakım ürünlerinde kullanılıyor.

'genç farelerde ciddi hormonal bozukluklar oldu'

Araştırma ekibinden Sofie Christiansen, İsveç'in ulusal yayın kuruluşu SVT'ye yaptığı açıklamada, "Bir madde verdiğimizde tek seferde belirgin bir etki görmedik. Ancak birkaç maddeyi birleştirdiğimizde genç farelerde ciddi hormonal bozukluklarla karşılaştık" ifadelerini kullandı.
Araştırma neticesinde farelerin, dişi özellikleri geliştirdikleri fark edildi.
Christiansen, "Deneylerde, normalde sadece dişilerin sahip olduğu meme uçlarını açıkça görebilirsiniz" diye konuştu.
Bununla birlikte erkek farelerin anüsüyle cinsel organı arasındaki mesafenin de kapandığı görüldü. Normalde bu mesafenin, erkek sıçanlarda dişilere göre daha fazla olduğu biliniyor.
SVT, bu araştırmayla birlikte şu anda insanların bu maddelerden etkilenip etkilenmediği ya da ne derece etkilendiğine yönelik kesin sonuçlara varılamayacağını belirtti. 

 

 

 

yeniakit.com.tr

 


Bu haber 51 kez okundu.

                                                   1 + 3 = ?

1
  • Misafir 2021-11-02 18:45:29

    2021-11-02 18:45:29

  • Gres yağı ne alaka onu anlamadım. 35 yıldır gres yağı ile çalışan makina ve parçalarıyla içiçeyim bedenimde ve kimyasallarımda gram değişim yok.

  • 1
  • 0

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim