Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
NASA uzaylılarla karşılaşmanın yakın olduğunu açıkladı
Uzay/Bilim
2021-11-01 11:49

NASA uzaylılarla karşılaşmanın yakın olduğunu açıkladı

NASA’dan uzaylı planı açıklaması

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Dairesi (NASA) yetkilileri insanlığın uzaylılarla karşılaşma ihtimali için bir plan yapması gerektiğini açıkladı.

Video Player
 
 
00:06 | 00:29
 
 
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
 
 
 
 

NASA’da görev yapan üst düzey bilim insanları tarafından uzaylılarla ilgili önemli bir açıklama yapıldı. Bilim insanları eğer uzaylıların varlığını keşfeder ve onlarla karşılaşırsak bu durumda ne yapacağımıza dair bir plan yapılması gerektiğini söyledi.

NASA başkanından ilginç UFO açıklaması

NASA'dan gülen yüz emojisine benzeyen galaksi fotoğrafı

UZAYDA YAŞAM HEDEFİNE YOĞUNLAŞIYORUZ

NASA’nın baş bilim insanı James Green’ın baş yazarlığını yaptığı Nature dergisinde yayınlanan yeni bir makale, uzaylılar hakkındaki araştırmaların yanıltıcı olmayan bir şekilde raporlanması hakkında araştırmacılara çağrıda bulundu. Çalışmanın yazarları, dünya dışı varlıklarla iletişime geçilmesi hâlinde halkın nasıl bilgilendirileceği, neler yapacağı konusunda planların oluşturulması gerektiğinin altını çizdi:

“Uzayda yaşam bulma hedeflerimize gittikçe daha da yoğunlaşıyoruz. Eğer böyle bir şey mümkün olursa bu kanıtların insanlara nasıl aktarılacağı konusunda bir plan yapmamız kesinlikle gerekiyor.”

AÇIKLAMALAR 7 AŞAMALI ÖLÇEK SONRASI YAPILIYOR

Green ve diğer yazarlara göre keşfedilebilecek herhangi bir kanıtın değerlendirilmesi ve halka duyurulması için ‘CoLD’ isimli yedi aşamalı bir ölçekten geçmesi gerekiyor. Biyolojik moleküller gibi yaşam imzalarının keşfedilmesi, Dünya ile alakası olmadığının bulunması, bağımsız bir biyolojik imzaya sahip olmaması gibi şartlar bu aşamalar arasında yer alıyor. Uzmanlara göre bu aşamaların hepsi doğrulandığında halka uzaylı yaşamı hakkında bilgi vermek doğru olacaktır.

Green bununla ilgili, “Bu ölçek bize Dünya dışı yaşamı aramada yardımlar sağlayacaktır ve aradığımız kanıtlarda nelere bakmamız gerektiğini gösterecektir” ifadelerini kullandı. 

 

 

 

haber7.com


Bu haber 36 kez okundu.

                                                   1 + 1 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim