Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Dev operasyon için büyük sevkiyat devam ediyor
Güvenlik
2021-10-23 14:36

Dev operasyon için büyük sevkiyat devam ediyor

İdlib’e karşı büyük sevkiyat! Erdoğan'dan gözdağı

Cumurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın sivil yerleşim birimlerine yönelik saldırılarını artıran Rusya destekli Suriye rejimine gözdağı vermesinin sahadaki yansımaları sürüyor.

NAMIK DURUKAN Ankara - “Gerilimi Azaltma Bölgesi”nde hava operasyonlarını durduran rejim, bölgeye tank ve ağır silah eşliğinde asker sevk etti.

Bölgedeki gözlemciler, rejim güçlerinin Cebel el Zaviye bölgesini kontrol etmek için sınır kesimlerine özel operasyon birlikleri konuşlandırdığı ve mevzileri güçlendirdiği bilgisini paylaştı. Rejimin harekat hazırlığı bölgede siviller arasında da endişe yarattı. Halkın göç etmek için hazırlık yaptığı bildirildi.


TSK aynı şekilde karşılık verdi. Bölgede gerginliğin artması sonrası ABD’nin Suriye Büyükelçiliği resmi Twitter hesabı üzerinden yapılan açıklamada, “Suriye’deki şiddet olayları” kınanarak, taraflara, “gerilimi azaltma ve ateşkese saygı duyma” çağrısı yapıldı.

Tansiyonu yüksek bu süreçte ABD’nin Suriye Büyükelçiliği, taraflara “ateşkese uyun” çağrısı yaptı. Büyükelçiliğin resmi Twitter’dan Arapça ve İngilizce “Tüm tarafları mevcut ateşkeslere saygı göstermeye ve her şeyden önce sivillerin hayatını korumaya çağırıyoruz” denildi.


Bu haber 47 kez okundu.

                                                   3 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim