Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kemoterapi yakında yerini imminoterapi'ye bırakacak
Sağlık
2021-10-12 19:07

Kemoterapi yakında yerini imminoterapi'ye bırakacak

Kemoterapi tarih mi olacak? Kanser tedavisinde yeni umut

Londra'daki Kanser Araştırmaları Enstitüsü (ICR) ve Royal Marsden'deki araştırmacılar, çığır açan bir çalışmaya imza attı.

SONUÇLAR OLUMLU: Hazırlanan immünoterapi ilaçları kokteyli, hastaların kendi kanser hücrelerini öldürmek için bağışıklık sistemlerinden yararlandı ve olumlu sonuçlara ulaştı.

TÜMÖR TAMAMEN KAYBOLDU: Bilim insanları nivolumab ve ipilimumab ilaçlarının kombinasyonunun, ölümcül hastalığı olan gırtlak kanseri hastalarında tümör boyutunda bir azalmaya yol açtığını buldu. Birçok hastada doktorlar hiçbir hastalık belirtisi bulamayınca hayrete düştü. Dört yıl önce ölmesi b eklenen bir hastada tümör tamamen kayboldu.

77 YAŞINDA KANSERİ YENDİ: 77 yaşındaki hasta artık kanserden kurtuldu ve eşiyle birlikte bir gemi yolculuğuna çıktı.Uzmanlar, iki immünoterapi ilacının birleştirilmesinin, çeşitli gelişmiş kanser türlerine karşı etkili yeni bir silah olduğunu kanıtlayabileceğine inanıyor.İlaç kombinasyonunun diğer denemelerinden elde edilen sonuçlar, daha önce ölümcül böbrek, deri ve bağırsak kanseri hastaları için de benzer faydalar göstermişti. dıran keşif

YAN ETKİSİ KEMOTERAPİDEN AZ: Bilim insanları hastaların uzun vadeli hayatta kalma şanslarını artırmanın yanı sıra, immünoterapi tedavisinin, ileri safhada kanseri olan birçok hastaya sunulan standart tedavi kemoterapiye kıyasla çok daha az yan etkiyi tetiklediğini söyledi.

KANSER HASTALARI İÇİN YENİ BİR ÜMİT: Uzmanlar ölmekte olan bin hasta üzerindeki faz 3 denemesinden elde edilen sonuçların erken ancak anlamlı olduğunu ve birçok hastanın daha uzun yaşamasına yol açtığını bildirdi.İngiltere’de her yıl yaklaşık 12 bin kişiye baş ve gırtlak kanseri teşhisi konuyor.

 
 
 
 
 
 
 
yeniakit.com.tr


Bu haber 24 kez okundu.

                                                   7 + 7 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim