Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Siber teknoloji f-35'lerin önüne geçti
Dünya
2021-10-12 13:54

Siber teknoloji f-35'lerin önüne geçti

ABD'li yetkili "F-35'lerden daha önemli" dedi itiraf etti: Çoktan kaybettik...

Pentagon’un siber güvenlik ve yapay zeka birimindeki yetkilisi Nicolas Chaillan istifa edip çarpıcı itiraflarda bulundu. Siber teknolojilerin F-35’lerden daha önemli olduğunu söyleyen Chaillan, Çin'e karşı çoktan kaybettiklerini söyledi.

Video Player
 
 
00:00 | 03:31
 
 
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
 

ABD Savunma Bakanlığı’nın (Pentagon) bilgisayar yazılım sistemlerinden sorumlu en üst düzey yetkilisi Nicolas Chaillan, istifasının ardından birbirinden çarpıcı açıklamalarda bulundu.

ABD'li yetkili

SİBER TEKNOLOJİ F-35'TEN ÇOK DAHA ÖNEMLİ

Çin’in yapay zeka ve siber kapasite gibi alanlarda çok başarılı olduğunu vurgulayan uzman, önümüzdeki süreçte ABD’nin bu alandaki küresel hakimiyeti Çin’e kaptıracağını vurguladı.

Kriz büyüyor: İlk vurulan ABD askeri olacak!

Siber teknolojilerin savaş jeti F-35’lerden çok daha önemli olduğunu belirten Chaillan, “Bazı hükûmet birimlerinde, ABD’nin siber savunması “anaokulu düzeyinde” ifadeleriyle ABD için acı gerçeği dile getirdi.

 ABD'li yetkili

Chaillan, yapay zeka konusunda Pentagon’la birlikte çalışmakta tereddüt eden Google’ı da “ABD’yi yavaşlatmakla” suçladı. Çin şirketlerinin bu durumun tam aksine Pekin yönetimiyle birlikte çalışmalarının zorunlu tutulduğunu beliren yazılımcı, ABD şirketlerinin bu hezimette pay sahibi olduğunu belirtti.

Chaillan, tüm bu görüşleriyle ilgili olarak önümüzdeki haftalarda gizli oturumlarda ABD Kongresi’nde ifade vermek istediğini de açıkladı.

Son dakika: Pentagon'da istifa eden yetkili isimden çok konuşulacak itiraf!

ABD'LİLER SİBER SALDIRIDAN KORKUYOR

Pearson Enstitüsü’nün Associated Press-NORC Kamuoyu Araştırma Merkezi ile yürüttüğü anket çalışması, ABD’lilerin çoğunun bilgisayar sistemlerine yönelik siber saldırı tehdidinden endişe duyduğunu ortaya koydu. Katılımcıların yaklaşık üçte ikisinin, siber saldırı tehdidinden “çok veya aşırı derecede” endişelendiğinin saptandığı ankette, katılımcıların yaklaşık dörtte üçünün de Çin ve Rusya’nın ABD’nin siber güvenliğine tehdit olduğunu düşündüğü belirlendi.

Son dakika: Pentagon'da istifa eden yetkili isimden çok konuşulacak itiraf!

 
 
 
 
 
yenisafak.com.tr / haber7.com
 
 
 


Bu haber 22 kez okundu.

                                                   6 + 1 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim