Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Bu davranışlar sana oy kaybı olarak dönecektir
Belediye
2021-10-07 19:39

Bu davranışlar sana oy kaybı olarak dönecektir

24 saat yanına yaklaştırmayacaklar İmamoğlu, mescidin etrafına nöbetçi dikti

CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu, Çatalca Kaleiçi mahallesinde Rabıta Vakfı tarafından yapılan mescidin inşaatını durdurdu. Daha sonra mühür vurarak mescidin yıkım kararını verdi. Dış cephesi büyük ölçüde biten mescidin inşai faaliyetlerinin devam etmemesi için de 24 saat nöbet tutan zabıta personellerini dikti.

CHP'li Ekrem İmamoğlu akıl tutulması yaşıyor. İmamoğlu, Çatalca Kaleiçi mahallesinde Rabıta Vakfı tarafından yapılan mescidin inşaatını durdurmakla kalmadı üstüne mescidin inşai faaliyetlerinin devam etmemesi için mescidin başına 24 saat duracak personel dikti.

Çevreye yakın bir noktada cami bulunmadığı için mağdur olduklarını belirten vatandaşlar, mescidin yapımının durdurulması ve yıkım kararı verilmesine tepki gösterdi. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Sezen Korkmaz, "Üç kilometre uzaktaki köy camisine yürüyoruz.

Bu, yaşlı babam ve çocuklarım için daha da yorucu oluyor. Özellikle Ramazan ayında yatsı namazının geç saatte olması ve teravih de ayrıca kılmak istememiz nedeniyle burada mahallelinin büyük bir mağduriyeti oluyor. İBB, burayı durdurarak bize akıl tutulması yaşattı" dedi. İBB yönetimi ise inşaatın kaçak olduğunu belirterek gerekli izinlerin alınmadan inşai faaliyetlere başlandığını belirtti. 

 

 

 

yeniakit.com.tr


Bu haber 37 kez okundu.

                                                   5 + 5 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim