Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Bakalım cevap verecekmi.?
Belediye
2021-10-05 20:26

Bakalım cevap verecekmi.?

Belediye Başkanından İmamoğlu'na: Bana devretsin 6 ayda bitiririm

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İmamoğlu yönetimine tepki gösterdi. Öğrenci yurduna 2.5 yılda çivi çakılmadığını belirten Çağırıcı, " Bana devredin diyorum devretmiyorlar. Bana devretsinler 6 ayda bitiririm." dedi.

Video Player
 
 
00:00 | 01:51
 
 
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
 
 
 
 

İçerisinde 344 kişi kapasiteli öğrenci yurdu bulunan ve yüzde 70'i tamamlanan Gençlik Merkezi inşaatının askıya alındığını söyleyen Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İmamoğlu yönetimine sitem etti. Öğrenci yurduna 2.5 yılda çivi çakılmadığını belirten Çağırıcı, "Eser çürümeye terk edildi. Bana devredin diyorum devretmiyorlar. Bana devretsinler 6 ayda bitiririm." dedi.

Bağcılar Belediye Meclisi, 2021 Yılı Ekim ayı Meclis toplantısı dün, Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı başkanlığında yapıldı. Gündem dışı konuşma yapan muhalefet partilerin meclis üyeleri, öğrenci yurtları konusu üzerinden söyledikleri tartışmalara neden oldu.

 

BANA DEVRETSİN, 6 AYDA BİTİREYİM

Hem iktidar hem de muhalefet adına konuşanları dinleyen Başkan Çağırıcı, yaptığı konuşmada; İBB (İstanbul Büyükşehir Belediyesi) yönetiminin içerisinde öğrenci yurdunun bulunduğu Gençlik Merkezi inşaatını durduğuna dikkat çekti. Yüzde 70’i tamamlanan bu dev projenin askıya alınmasının üzücü olduğunu dile getiren Çağırıcı, “Yurt olaylarında yapılan propagandalarda, eylemlerde ne kadarının öğrenci olduğunu ne kadarının yurda müracaat ettiğini herkes çok iyi biliyor. Yurt ihtiyacı olup da Bağcılar Belediyesi olarak bize müracaat eden hiçbir öğrencimizi geri çevirmediğimizi söylemek istiyorum. İhtiyaçların tamamını karşılıyoruz. Üniversite öğrencilerinin yurt problemini dile getirenler bitme noktasına yaklaşmış bir projeyi durdurdular. 344 kişi kapasiteli öğrenci yurduna 2.5 yıldır çivi çakılmadı. Eser çürümeye terk edildi. Bana devredin diyorum devretmiyorlar. Bana devretsinler 6 ayda bitiririm. Bağcılarla alakalı ben bugüne kadar şu mecliste veya herhangi bir ortamda büyükşehrin Bağcılar’la ilgili bu konularla ilgili bir şeyler yapar diye bekledim. Bakın 2.5 yıl oldu. İller Bankası payıyla Bağcılar’ın her ay 15 milyonu Bağcılar’a yatırım yapsın diye büyükşehre gidiyor. 2.5 yıldır Bağcılar’a yapılanı ben burada duymak istiyorum” dedi. Çağırıcı, Bağcılar Belediyesi CHP’li Meclis üyelerinden bu konuda destek olmalarını istedi.

 

344 kişilik öğrenci yurdu bulunuyor

2017 yılında BB eski başkanı merhum Kadir Topbaş döneminde yapımına başlanan Yenimahalle Gençlik Merkezi inşaatı 2019 Yerel seçimlerinden sonra CHP’li İBB yönetimine geçmişti. 2.5 yıldır dokunulmayan proje, 33 bin 353 metrekare kullanım alanına sahip, 3 bodrum kat, zemin kat ve +6 kat olarak inşa ediliyor. İçinde derslik, sosyal etkinlik salonları ve 344 kişilik öğrenci yurdu bulunan Gençlik Merkezi’nin çevresinde ise futbol sahası, dinlenme ve piknik alanları da yer alıyor. Rengarenk bir görünüme sahip olacak yeni Gençlik Merkezi’nin altında 504 araçlık zemin altı otoparkı da yer alıyor.

 

 

 

haber7.com 

 

 


Bu haber 18 kez okundu.

                                                   3 + 6 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim