Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Türkiye hiçbir zaman Hrıstiyan Kürt ve Ezidi'lere saldırı düzenlemez
Gündem
2021-10-01 13:13

Türkiye hiçbir zaman Hrıstiyan Kürt ve Ezidi'lere saldırı düzenlemez

Erdoğan’ın o sözleri Siyonistleri kudurttu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ortadoğu Koordinatörü Brett McGurk için “Bu adam PKK/YPG/PYD’nin adeta yönetmeni durumundadır” ifadelerini kullanması, siyonistlerin ünlü gazetesi The Jerusalem Post’u rahatsız etti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, ABD Başkanı Joe Biden'ın Ortadoğu Koordinatörü Brett McGurk için “Bu adam PKK/YPG/PYD’nin adeta yönetmeni durumundadır” demesi, İsrail gazetesi The Jerusalem Post’u rahatsız etti.

Erdoğan’ın Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile görüştüğü Soçi ziyareti sonrasında McGurk’e yönelik kullandığı “Bu adam beni ciddi manada rahatsız ediyor” sözlerine içerlenen siyonist gazetesi, “Cumhurbaşkanı’nın kışkırtıcı, zorba ve nefret dolu bir dil benimsediğini” iddia etti.

McGurk’un destek verdiği YPG/PYD’nin Suriye'de terör faaliyetleri yürüttüğüne dair bir kanıt olmadığını ileri süren paçavra, “Türkiye, PKK ile savaşmak için Kuzey Irak'ın bir bölümünü işgal etti. Ayrıca, Irak ve Suriye'de Hıristiyan, Kürt ve Ezidi azınlıklara yönelik saldırılar düzenledi. Türk askerleri, bir defasında da sivillerin olduğu bir sağlık tesisini bombaladı” iftirasını atarak da alçaklıkta sınır tanımadığını göstermiş oldu.

 

 

yeniakit.com.tr / Münübe Yılmaz


Bu haber 32 kez okundu.

                                                   3 + 7 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim