Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Hakkari depremin hattının tam merkezinde bulunuyor
Deprem*Afet
2021-09-06 19:39

Hakkari depremin hattının tam merkezinde bulunuyor

Hakkari'de deprem! Hakkari'de deprem fayı nereden geçiyor? Hakkari fay hattı sorgulama

Hakkari’de deprem fay hattı nereden geçiyor? Son dakika haberine göre Hakkari’de deprem oldu. AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Hakkari'de saat 15.20'de 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Hakkari’deki deprem sonrası Hakkari’de deprem fay hattı nereden geçiyor? Hakkari fay hattı sorgulama nasıl yapılır soruları da bir hayli araştırılıyor.

AFAD'dan son dakika deprem açıklaması geldi. Hakkari'de saat 15.20'de 3,9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez Üssü Yüksekova olan depremin derinliği 7,59 kilometre olarak açıklandı. Hakkari'de meydana gelen deprem sonrası fay hattı sorgulaması da araştırılır oldu. Peki Hakkari'de fay hattı var mı? Hakkari'de deprem fayı nereden geçiyor?

Hakkari dahil 18 il, 80 ilçe ve 504 köyün fay hatları üzerinde yer almakta. Türkiye Deprem Tehlike Haritası’na bakıldığında büyük kentlerin birçoğunda fay zonları ve yüksek derecede deprem riski bulunmakta. Deprem fay zonları üzerinde yer alan iller arasında Hakkari de var.

Yüksekova (Hakkari) yerleşimi ve çevresi, Türkiye’nin büyük deprem üretebilecek önemli sismik boşluklarından birisi olarak kabul edilen Yüksekova-Şemdinli Fay Zonu içerisinde yer almaktadır. Hakkari ili ve çevresi birinci derecede deprem bölgesi olup Yüksekova-Şemdinli fay onu, Başkale fayı, Bitlis-Zagros bindirme kuşağı ve Salmas (İran) fay zonunun yakınlarında yer almakta. 

 

 

Deprem fay hattı sorgulamak için tıklayın 

Hakkari deprem toplanma alanları için tıklayın


Bu haber 54 kez okundu.

                                                   8 + 6 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim