Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tamam ekmek yemeyelim o zaman alternatif besin kaynağı söyleyin
Gıda
2021-09-02 06:48

Tamam ekmek yemeyelim o zaman alternatif besin kaynağı söyleyin

Canan Karatay'dan çarpıcı uyarı: Sizi koyun haline getiriyor

 

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay tarafından önemli uyarılarda bulundu.

 

Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay, glutenin neden olduğu 20 hastalığı tek tek açıkladı.

Prof. Dr. Canan Karatay, “Bunlar; ALS, dikkat dağınıklığı, otizm, diyabet, osteopeni, beyin bulanıklığı,kanser, sık sık hastalanma, süt ürünlerinde entolarans, büyüme geriliği, depresyon, mide bağırsak gazı, kısırlık, migren, sık sık düşük yapma, Alzheimer, sık acıkma, Parkinson, burun tıkanıklığıdır” diye konuştu.

Ekmek ve unların büyük bir tuzak olduğuna dikkat çeken Prof. Dr. Karatay’a, “Modern buğdaydan ve kuru mayayla yapılan ekmek zararlıdır. Modern buğday cüce buğdaydır, hibrittir. Hibrit olduğu için içinde gluten çok fazladır. İşte o gluten her türlü hastalığın sebebidir” ifadelerini kullandı.

“Bağırsaklardaki dost bakterileri öldürüyor” - Glutenin mikrobiyom dengeyi alt üst ettiğini belirten Prof. Dr. Karatay, şunları ifade etti:

“Çünkü gluten vücuda girdiği zaman bağırsaklardaki dost bakterileri öldürüyor."

"Mikrobiyom dediğimiz dengeyi alt üst ediyor, ondan sonra hastalıklar başlıyor, o yüzden ekmek yemeyin diyoruz. Çünkü Türkiye’de çok fazla ekmek ve unlu mamüller tüketiliyor”

“Bromür 2B kanserojendir” - Fabrikalardan gelen unlarda kimyasallar olduğunu aktaran Prof. Dr. Karatay, şunları söyledi:

“Gluten beyinde bağımlılık ve bulanıklık yapıyor,ikincisi fabrikalardan gelen unlarda kimyasallar var. Bunlardan en önemlisi de bromür vücuda girdiği zaman iyottun kullanılmasını engeller ve bütün kanserlerin sebebidir.

"Bromür bunu engelliyor" - Bromür kansorejen madde olarak kabul edilmiştir. 2B kanserojendir. Özellikle hormon yapan organlarımızda iyoda çok ihtiyaç vardır, bromür bunu engelliyor. Haşimato hastalığı, tiroitte nodüllerin oluşması, Pankreasın, prostatın,bağırsaklarımızdaki hücrelerin bozuk olması bromüre bağlı iyot eksikliğindendir” .

“Gluten sizi ‘koyun’ haline getiriyor” - "Gluten, beyne gittiği zaman bağımlılık yapıyor ve düşünmeyi, muhakeme yapmayı, sorgulamayı önlüyor sizi ‘koyun’ haline getiriyor.

Koyun nedir? Güdülen bir hayvandır. Düşünmez, sorgulamaz ne dersen onu yapar. O halde ne oluyoruz? Hepimiz koyun olduğumuz zaman uzaktan bir kumandayla her türlü yönlendiriliyoruz"

“Bağırsakların bozulması depresyon sebebi” - Glutenin tahıllarda olduğunu söyleyen Prof. Dr. Karatay son olarak şunları ekledi:

“Onun için ‘tahıl beyin’ diyoruz. Ayrıca buğdaydaki lektin çok önemli. Bağırsakları bozuyor, bağırsakların bozulması beyni de etkiliyor. Depresyon ve aksiyete sebebi. Gluten her türlü tahılda var, unda var onun için ekmek yemeyin diyorum” dedi.

 
 
 
 
 
yeniakit.com.tr
 
 
 
 


Bu haber 80 kez okundu.

                                                   3 + 5 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim