Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kütahya'da 5.0 büyüklüğünde deprem oldu
Deprem*Afet
2021-08-31 19:15

Kütahya'da 5.0 büyüklüğünde deprem oldu
Kütahya deprem fay hattı nereden geçiyor? Kütahya depremi 

 

1

 

Kütahya depremi: Son deprem Kütahya’da meydana geldi. AFAD verilerine göre Kütahya'nın Altıntaş ilçesinde saat 14.04'te 5,0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Kütahya Altıntaş ilçesinde meydana gelen deprem Ankara, Eskişehir, Afyon ve Kütahya'da hissedildi. Peki Kütahya deprem fayı nereden geçiyor? Kütahya fay hattı nereden geçiyor? Kütahya'da deprem kaç saniye sürdü?

AFAD'ın son dakika açıklamasına göre saat 14.04'te merkez üssü Kütahya'nın Altıntaş ilçesi olan 5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Deprem Ankara, Eskişehir, Afyon ve Konya'dan da hissedildi. AFAD, "Deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın bulunmadığı bilgisi alınmıştır" açıklamasını yaptı. Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, "5-6 saniye sürdü, olumsuz bir durum yok" dedi.

Kütahya depremi yıkılan bina var mı?

Kütahya Belediye Başkanı Alim Işık, depremle ilgili "5-6 saniye sürdü, olumsuz bir durum yok" açıklamasını yaptı. Türk Kızılay ekipleri de deprem sonrası gelişmeleri yakından takip ediyor. Altıntaş Belediye Başkanı Arif Teke, "Bayağı hissettik. Bütün ekiplerimiz sahada. Alanda çalışmalara devam ediyoruz. Şu an itibari ile bir sıkıntı görünmüyor" açıklamasını yaptı.

Kütahya'da fay hattı nereden geçiyor?

Kütahya deprem risk haritasına bakıldığında Domaniç, Tunçbilek, Taşvanlı, Köprüören, Porsuk, Sabuncu, Altıntaş, Dumlupınar ikinci derece deprem bölgesinde yer alırken, Simav, Emet, Dağardi, Hisarcık, Örencik, Aslanapa, Çavdarhisar, Gediz, Pazarlar, Saphane ise birinci dereceden deprem kuşağında yer almakta. Kütahya fay hattalır, Akşehir’den başlayıp, kuzeybatı yönünde ilerleyen Gediz ve Simav fay hatlarıdır.

 

Kütahya il ve ilçeleri deprem toplanma alanları sorgulamak için tıklayın

Deprem fay hattı sorgulamak için tıklayın


Bu haber 57 kez okundu.

                                                   2 + 9 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim