Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Raci şaşmaz ve ticaret ortakları halkında 131 kişi şikayetçi oldu
Şirket
2020-03-04 21:07

Raci şaşmaz ve ticaret ortakları halkında 131 kişi şikayetçi oldu

Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Raci Şaşmaz hakkında yakalama kararı

 

Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Raci Şaşmaz hakkında yürütülen 'tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı' ile ilgili davada Şaşmaz hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

Fikirtepe'de başlamadan biten projelerin mimarı olan Kurtlar Vadisi'nin yapımcısı Raci Şaşmaz'ın da arasında bulunduğu 13 kişinin 'tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı' suçundan yargılanmasına dün başlandı.

İstanbul Anadolu 13. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanıklar Necdet Yalçın, Tayyar Raci Şaşmaz, Ahmet Mahir Şaşmaz, Maruf Dindar, Muhammet Muhit Kayaoğlu, Tayfur Yalçın katılmadı. 

Ara kararını açıklayan mahkeme, aralarında Şaşmaz'ın da olduğu 6 kişi hakkında yakalama kararı çıkarttı. Mahkeme, söz konusu kişiler hakkında yurt dışı yasağı da kondu. Mahkeme heyeti duruşmayı 8 Eylül'e erteledi. 

131 KİŞİ MAĞDUR OLMUŞ

Başlamadan biten Brooklyn projelerinin 131 mağdurunun şikayeti üzerine başlayan soruşturmada İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı iddianame hazırlamıştı. İddianame İstanbul (Anadolu) Ağır Ceza Mahkemesi'nce kabul edilmişti. Yapımcı Raci Şaşmaz ile Ahmet Mahir Şaşmaz, Aydoğan Selimoğlu, Hızır Selimoğlu'nun da aralarında bulunduğu Pana Yapı ve Selimoğlu İnşaat firmasının ortak ve yöneticisi 13 şüphelinin 'Tacir veya şirket yöneticileri ile kooperatif yöneticilerinin dolandırıcılığı' suçundan 131 defa hapisle cezalandırılmaları isteniyor.

 

 Kaynak : haberglobal.com.tr


Bu haber 221 kez okundu.

                                                   8 + 10 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Haber sayfamızda Kaza Rüşvet Cinayet Hırsızlık Terör haberleri yoktur. Sizce olmalı mı.?

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim