Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Rusya devam eden yangınlar için 11 uçak daha gönderecek
Dünya
2021-07-31 18:16

Rusya devam eden yangınlar için 11 uçak daha gönderecek

Rusya duyurdu: Türkiye'ye 11 hava aracı daha gönderilecek

Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, Rusya Lideri Vladimir Putin ile Başkan Erdoğan’ın telefon görüşmesinin ardından Türkiye’ye yangınlarla mücadele için 11 hava aracının daha gönderileceğini açıkladı.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Türkiye’nin farklı bölgelerinde devam eden orman yangınlarını ele almak üzere gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin ardından Rusya Acil Durumlar Bakanlığı’ndan açıklama geldi.

Yangının başladığı günden sonra 5 uçak ve 3 yangın söndürme helikopterini Türkiye’ye gönderen Rusya’nın 11 araçtan oluşan havacılık grubunu daha göndereceği belirtildi.

Yerleşim yerlerinin ve turistik bölgelerin yakınında devam eden orman yangınlarının söndürülmesi konusunda gönderilecek hava aracı grubunun Rusya Savunma Bakanlığı ile Acil Durumlar Bakanlığına ait olduğu kaydedildi.

Putin-Erdoğan görüşmesi

Öte yandan bugün Rusya Lideri Vladimir Putin, telefon görüşmesi gerçekleştirdiği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a orman yangınlarına karşı Türkiye’ye desteklerinin devam edeceğini belirtmişti. Erdoğan da desteği için Putin’e teşekkür etmişti.

 

 

 

 

yeniakit.com.tr


Bu haber 32 kez okundu.

                                                   5 + 4 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim