Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Faizsiz Konut sistemi çökünce BDDK duruma el koydu
Emlak
2021-07-02 19:42

Faizsiz Konut sistemi çökünce BDDK duruma el koydu

Tasfiye edilen faizsiz konut satış şirketine para yatıranlar dikkat! İlk açıklama geldi

 
 
Video Player
 
 
00:27 | 03:47
 
 
Use Up/Down Arrow keys to increase or decrease volume.
 
 
 
 
 
Video Player
 
 

BDDK, 8 faizsiz finansman şirketinin intibak sürecinin devam ettirilmesine karar verdiğini duyurdu. 8 şirketten dördünün birleşme yoluyla intibak sürecinin devam ettirilmesine karar verilirken Eminevim, Fuzul, Sinpaş ve İmece Yatırım ise kendi tüzel kişiliklerinde sürece devam edecek. İntibak planlarını yeterli bulmadığı için 21 şirketin tasfiye edilmesine karar veren BDDK, 8 ilave şirketi de iradi tasfiyeye yönlendirdi.
 

BDDK tarafından verilen kararı Haber7'ye değerlendiren Fuzul Ev Yönetim Kurulu Başkanı Eyüp Akbal, tasfiye edilen bu şirketlere para yatıran vatandaşların durumu hakkında da önemli açıklamalarda bulundu. 

 Akbal "Öncelikle yeni kararın ülkemiz için hayırlı olmasını diliyorum. Tasarruf Finansman şirketi olarak 30 yıldır bu çalışmalarımızı yapmaktayız. Son yıllarda sektörde ciddi bir artış oldu. Bu firmaların gelecekte taahhütlerini yerine getirip getiremeyeceği konusunda ciddi bir endişeler ortaya çıktı. Ve bunun hızlı bir şekilde BDDK tarafından düzenleme altına alınmasını talep etmiştik. Bu konunun üzerine 2 yıldır çalışmalar sürüyordu ve 4 Mart'ta Cumhurbaşkanımızın imzasıyla yeni düzenleme yürülüğe girdi.

TASFİYE EDİLEN ŞİRKETLERE PARA YATIRANLAR DİKKAT

Bu konuda BDDK'nın bir tasfiye komisyonu var. O komisyon süreçle ilgili detaylı bilgileri önümüzdeki günlerde paylaşacaktır. Ama çok ciddi bir anlamda sıkıntı ve mağdurdiyet beklemiyoruz. ." dedi. 

 

 

Kaynak : haber7.com


Bu haber 196 kez okundu.

                                                   5 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim