Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Tarihte ve Dünyada 6 Nisan
Tarih
2021-04-06 06:03

Tarihte ve Dünyada 6 Nisan

6 Nisan


 Miladi takvime göre yılın 96.günüdür.

Olaylar


 • 1326 - Orhan Bey, kuşatma altında tutulan Bursa'yı Bizanslılardan aldı. Bursa, 1326-1361 arasında Osmanlılara başkentlik yaptı.  
 
Bursa Kuşatması
Bizans-Osmanlı savaşları
Tarih 1326
Bölge
Bursa
Sonuç Osmanlı zaferi, Bursa Osmanlı Beyliği' ne katıldı.
Taraflar
 Doğu Roma İmparatorluğu  Osmanlı Beyliği
Komutanlar ve liderler
bilinmiyor Osman Gazi
Orhan Gazi

Bursa Kuşatması Bursa Kuşatması, 1317/20'dan, 6 Nisan 1326'da düşene kadar, Osmanlıların Prusa'yı (günümüz Bursa, Türkiye) ele geçirmek için cesur bir plan uyguladıkları zaman gerçekleşmiştir. Osmanlılar daha önce bir şehri ele geçirmemişlerdi; Savaşın bu aşamasında uzmanlık ve yeterli kuşatma donanımının olmaması, şehrin ancak altı ya da dokuz yıl sonra düştüğü anlamına geliyordu. Bazı kaynaklara göre Osman Gazi, kentin düşüşünden hemen önce doğal nedenlerden öldüm, diğerleri ölüm yatağında zaferi duymak için yeterince uzun yaşadığını ileri sürerken daha sonra Bursa'ya gömüldü.

Sonrası

Kentin düşmesinden sonra oğlu ve ardılı Orhan, Bursa'yı ilk resmi Osmanlı başkentine yaptı ve Edirne'nin yeni başkent olduğu 1366'ya kadar kaldı. Sonuç olarak Bursa, Osmanlı tarihinde kurucu kenti olarak ve aynı zamanda Osmanlı mimarisinin doğduğu yer olarak da (Bursa Ulu Camii (1399), I. Bayezid Camii (1395), Hüdavendigar Camii (1385), ve Yeşil Camii) (1421)),özel bir yere sahiptir. Orhan saltanatı sırasında imaret, hamam, cami, han ve kervansaray gibi yapıların inşası yoluyla kentsel büyümeyi teşvik etmiştir ve bugün de Hisar ilçesi olarak bilinen yere bir cami ve medrese inşa etmiştir, ve ölümünden sonra orada babasının yanında türbeye defnedildi. 1331 yılında Bursa'yı ziyaret eden Müslüman gezgin İbn Battuta, sultandan etkilenmiş ve Bursa'yı “güzel çarşılar ve geniş sokaklarla, bahçelerle ve yaylarla kuşatmış” keyifli bir şehir olarak yazmıştır.

Önemi

Paul K. Davis şöyle yazıyor: "Bursa'nın ele geçirilmesi I. Osman ve onun haleflerini, Osmanlı İmparatorluğu'nun başlangıcı olarak Küçük Asya'da büyük güç olarak belirledi.

 • 1453 - İstanbul, Fatih Sultan Mehmet tarafından kuşatıldı.
 • 1814 - Napolyon Bonapart, İmparatorluk tahtını bırakarak Elba Adası'na sürgüne gönderildi. 
Napolyon Bonapart
I. Napolyon, Jacques-Louis David'in resmi (1812)
Fransa İmparatoru
Hüküm süresi 18 Mayıs 1804 - 11 Nisan 1814
20 Mart 1815 - 22 Haziran 1815
Taç giymesi 2 Aralık 1804
Sonra gelen II. Napolyon
İtalya kralı
Hüküm süresi 17 Mart 1805 - 11 Nisan 1814
Taç giymesi 26 Mayıs 1805
 
Eş(ler)i Joséphine de Beauharnais (e. 1796; b. 1810)
Marie Louise (e. 1810)
Çocuk(lar)ı II. Napolyon
Hanedan Bonapart Hanedanı
Babası Carl Bonapart
Annesi Letizia Ramolino
Doğum 15 Ağustos 1769
Korsika, Fransa
Ölüm 5 Mayıs 1821 (51 yaşında)
Longwood, Saint Helena, Britanya İmparatorluğu
Defin Les Invalides, Paris, Fransa
Dini Roma Katoliği
İmza  
 
Napoléon Bonaparte
 
Bağlılığı Fransa Krallığı
Hizmet yılları 1789-1804
Rütbesi General
Komuta ettiği Topçu birliği
Savaşları/Çatışmaları Fransız Devrim Savaşları
Madalyaları                     
Sonraki işi Fransa İmparatoru
İmza
 
 
Napolyon'un anne ve babası
 
Napolyon, Toulon kuşatmasında
 
5 Ekim 1795'teki Paris'teki sokak çatışmaları
 
Joséphine de Beauharnais
 
Lonato Muharebesi, 3-4 Ağustos 1796
 
Fructidor Darbesi canlandırma, 1802
 
Büyük Gize Sfenksi önünde Napolyon Bonapart
 
Nil Muharebesi'nde Fransız Bayrak gemisi Orient infilak ediyor
 
Birinci Konsül
 
Taç giyme törenindeki kostümü ile
 
"Le Sacre de Napoléon", Notre Dame Katedrali'nde düzenlenen törende eşi Joséphine de Beauharnais'ye taç giydiren Napolyon (1808, Jacques-Louis David, Louvre Müzesi)
 
Napolyon'un Elba Adasına sürgüne gönderilişini anlatan Modern kahramanın yolculuğu başlıklı resim, Elba ile Fontainebleau istikametlerini gösteren yön tabelasının önünde eşeğin sırtında oturan I. Napolyon, bir elinde kırık kılıcı ve diğeriyle eşeğin kuyruğunu tutmaktadır. Marş çalan iki davulcu onu takip etmektedir (J. Phhilips, Londra, Mayıs 1814)
 
Napolyon Saint Helena'da sürgün

Napolyon Bonapart (Fransızca: Napoléon Bonaparte; İtalyanca: Napoleone Bonaparte; 15 Ağustos 1769, Korsika - 5 Mayıs 1821), Fransız asker ve politikacı. Birinci Napolyon olarak 1804'ten 1814'e kadar (ve 1815'te kısa süreliğine) Fransa İmparatoru.

Gerek Fransız Devrim Savaşları gerekse Napolyon Savaşları sırasında Fransa'ya önderlik ettiği gibi tüm Avrupa’yı da etkilemiş bir komutandır. Sözü edilen savaşların ve girdiği çatışmaların büyük bölümünü kazanmış, 1815'teki nihai yenilgisine kadar hızla Avrupa kıtasının hakimiyetini ele geçirmiştir. Tarihteki en önemli komutanlardan biri olan Napolyon’un savaşları dünyanın her yerinde askerî okullarda ders olarak okutulmaktadır ve kendisi Avrupa tarihinin en ünlü ve en tartışmalı siyasi figürlerinden bir tanesidir.

Napolyon bir devlet adamı olarak tüm Fransa'da ve Avrupa'da büyük liberal reformlar uyguladı. Yönetimi sırasında bir halk eğitim sistemi kurmuş, feodalizmin kalıntılarını ortadan kaldırmış, Yahudi (bknz. Napolyon ve Yahudiler) ve diğer dini azınlıkları özgürleştirmiş, gelişmekte olan orta sınıfın yasalar önünde eşitliğini sağlamış ve dini otoritelere karşı devletin gücünü merkezileştirmiştir. En kalıcı hukuki başarısı, Doğu Asya'da Japonya'dan, Kuzey Amerika'da Québec'e kadar dünyadaki hukuk sistemlerinin dörtte birine çeşitli şekillerde uyarlanmış olan Napolyon Kanunlarını hazırlatmasıdır.

Adanın Ceneviz Cumhuriyeti’nden Fransa’ya geçtiği yılın ertesinde Korsika’da, Toskana asıllı soylu ve görece mütevazı bir İtalyan ailenin oğlu olarak dünyaya gelmişti. Fransız ordusunda topçu subayı olarak çalıştığı sırada gerçekleşen Fransız Devrimi’ni 1789’da ortaya çıkışından itibaren destekleyip doğum yeri Korsika’ya yayılması için çalıştı ve 1793’te adadan sürgün edildi. İki yıl sonra (“cumhuriyet takvimi”ne göre 13 Vendémiaire günü) Paris çetelerini topa tutarak Fransız hükûmetini çöküşten kurtaran Napolyon, henüz 26 yaşında iken İtalya seferi için hazırlanmış Fransız ordusunun komutanlığına getirildi. Genç komutan 1796'da Joséphine de Beauharnais ile düğününün hemen ardından Birinci Koalisyon güçleri üzerine sefere çıktı. Bu ilk seferinde elde ettiği kesin zaferler sayesinde tüm Avrupa’da tanındı. İtalya seferinden sonra 1798'de Osmanlı Devleti’nin bir vilayeti olan Mısır’a askeri bir sefer düzenledi. Bu sefer sırasında Memlük beylerini yenerek Osmanlı toprağını işgal etti ancak elinde tutmayı başaramadı. Bu askeri sefer sırasında Napolyon ordusundaki askerler tarafından yapılan keşifler sayesinde modern Mısırbilim başlatmıştır.

Fransa’da devrimden sonra kurulmuş olan yönetim (Direktuvar), Mısır’dan Fransa’ya dönen Napolyon ile destekçilerinin gerçekleştirdiği 18 Brumaire Darbesi ile çökmüş ve Fransa’da Konsüllük idaresi kurulmuştur. Napolyon, Konsüllük idaresinin ilk konsülü olarak atandı ve Fransa üzerindeki siyasi hakimiyetini kademeli olarak arttırdı. Birleşik Krallık ile Amiens Antlaşması imzalayarak 1802'de Fransız Devrim Savaşları'nı sonlandırdı. Nihayet 1804'te Fransız Senatosu tarafından “Fransa İmparatoru” olarak ilan edildi.

Kıta Ablukası'ını genişletmek umuduyla İber Yarımadası'ını işgal eden imparator Napolyon, 1808'de kardeşi Joseph Bonaparte'ı İspanya kralı ilan etti. İspanyollar ve Portekizliler Birleşik Krallık'ın desteği ile isyan ettiler. Yarımada Savaşı (İspanyol Bağımsızlık Savaşı) adıyla bilinen savaş 6 yıl sürmüş ve acımasız bir gerilla savaşı olarak tarihe geçmiştir. Savaş, Fransa’nın yenilgisi ile sonuçlandı. 1808'de Avusturya da Fransızlara karşı ayrı bir mücadele başlatmıştı. Avusturyalıları Wagram Muharebesi'nde yenen Napolyon, Fransa’ya karşı oluşturulan Beşinci Koalisyon'u dağıttı. Beşinci Koalisyon Savaşı’nı sonlandıran Schönbrunn Antlaşması (1809)'nın ardından eşi Josephine’den boşanıp II. Franz'ın kızı Avusturya Prensesi Marie Louise'i ile evlendi (1810).

Napolyon, Roma İmparatorluğu devrinden beri bu denli büyük bir siyasi birleşme yaşamamış olan Avrupa'da 1811'den sonra 70 milyonun üzerinde insana hükmetmiştir. Çeşitli ittifaklar ve akrabalık ilişkileri kurarak stratejik pozisyonunu korudu. Fransa’da yeni bir aristokrat sınıfı oluşturmanın yanı sıra Devrim sırasında ülkeden sürgün edilmiş asillerin de dönmelerine olanak vermiştir.

Polonya milliyetçiliğinin tırmandırdığı gerilim ve Kıta Ablukasının ekonomik etkilerinden ötürü Rusya ile ilişkilerin yeniden gerilmesi üzerine Napolyon, kıta ablukasını güçlendirmek amacıyla 1812 yılında Rusya'ya sefer düzenledi (bknz: Napolyon'un Rusya Seferi) ve bu sefer Fransızlar açısından büyük bir felaket ile sonuçlandı. 1813 yılının başlarında Rusya ve Prusya, Fransa'ya karşı güçlerini birleştirdi ve aynı yılın sonlarında Altıncı Koalisyon'a Avusturya da katıldı. 1813 Ekiminde müttefik ordusu Napolyon'u Leipzig Muharebesi'inde yenilgiye uğrattı. Müttefikler 1814’te Fransa'ya bir saldırı başlatıp Paris'i ele geçirdiler ve Nisan 1814'te Napolyon'u tahttan feragat etmeye zorladılar. İmparator, Elba adasına sürgün edildi. Bourbon Hanedanlığı tekrar başa geçti ve Fransızlar devrimden itibaren ele geçirdiği bölgelerin çoğunu kaybetti. Napolyon Şubat 1815'te Elba adasından kaçıp Fransız hükûmetinin başına geçmeyi başardıysa da kendisini yeniden koalisyon güçleri ile savaşta buldu. Bu yeni koalisyon Temmuz ayında Waterloo Muharebesi'inde onu kesin bir yenilgiye uğrattı. İngilizlere teslim olan Napolyon, gözlerden uzak bir yerde Saint Helena adasında hapse gönderildi. 51 yaşında 1821 yılında mide kanserinden öldü. Cenazesi yakıldı ve vefatı tüm Avrupa'da büyük bir şok ve üzüntü ile karşılandı. 15 Aralık 1840 tarihinde bir milyon kişinin şahitliği ile külleri Paris'e, hâlen bulunduğu Les Invalides'e defnedildi.

 • 1830 - Joseph Smith, Jr. aracılığıyla İsa Mesih'in Son Zaman Azizler Kilisesi kuruldu.
 • 1861 - Umman Sultanlığı, Zanzibar ve Umman olarak ikiye bölündü.
 • 1869 - Selüloit'in patenti alındı.
 • 1872 - Pertevniyal Lisesi, ''Mahmudiye Rüştiyesi'' adı altında eğitim-öğretime başladı.
 • 1896 - İlk modern Olimpiyat OyunlarıAtina'da başladı.
 • 1909 - Robert Peary ve Matthew Henson'ın Kuzey Kutbu'na ulaştığı ileri sürüldü. Kayıtlarında titizlik göstermemiş olmaları ve bazı bilgilerin eksikliği uzmanlar arasında kuşkular yarattı ve Kuzey Kutbu'na ulaşıp ulaşmadıkları tartışmalara yol açtı.
 • 1909 - Serbesti gazetesinde, İttihat ve Terakki Cemiyeti karşıtı yazılar yazan gazeteci Hasan Fehmi Bey öldürüldü.
 • 1914 - Askerî Yargıtay kuruldu.
 • 1917 - ABD, Almanya'ya savaş ilan etti ve Birinci Dünya Savaşı'na müttefiklerin yanında girdiğini açıkladı.
 • 1920 - Anadolu Ajansı kuruldu.
 • 1927 - Amerikalı yüzücü Johnny Weissmuller, 100 metre mesafede üç stilde üç dünya rekoru kırdı.
 • 1941 - Mihver devletleri, Yugoslavya'yı işgal etti. Almanlar Yunanistan'a girdi, Türk deniz sınırına kadar Doğu Akdeniz'i savaş bölgesi ilan etti. Türkiye, bunun üzerine Edirne ve Uzunköprü'de demiryolu köprülerini havaya uçurdu.
 • 1953 - Türkiye Genç Millî Futbol Takımı dünya üçüncüsü oldu.
 • 1956 - Hayat mecmuası'nın ilk sayısı çıktı.
 • 1972 - Anayasa Mahkemesi, Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan'ın idam kararlarını usulden iptal etti. TBMM'nin idamları yeniden görüşeceği açıklandı.
 • 1973 - Kontenjan senatörü emekli Amiral Fahri Korutürk, 15'inci turda 365 oyla Türkiye'nin 6. Cumhurbaşkanı seçildi.
 • 1979 - Türk atlet Veli Ballı, Atina'da düzenlenen uluslararası maratonda birinci oldu.
 • 1980 - Görev süresi sona eren Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk, Çankaya Köşkü'nden ayrıldı. Yerine Cumhuriyet Senatosu Başkanı İhsan Sabri Çağlayangil vekalet etmeye başladı.
 • 1980 - Eskişehir 'de DİSK'in düzenlediği mitingte olaylar çıktı. 5 kişi öldü, 4 kişi yaralandı.
 • 1988 - Endonezya'nın Sulawesi adasında yapılan Camel Trophy yarışmasını, Türkiye'yi temsil eden Ali Deveci-Galip Gürel ekibi kazandı.
 • 1994 - Ruanda Devlet Başkanı Juvénal Habyarimana ve Burundi Devlet Başkanı Cyprien Ntaryamira'nın bindikleri uçak, bir roket saldırısı sonucu düştü. Suikastın ardından Hutu ve Tutsi kabileleri arasında çıkan çatışmalar, yaklaşık 1 milyon kişinin katledilmesiyle sonuçlandı.
 • 2005 - Kürdistan Yurtseverler Birliği lideri Celal Talabani, Irak Cumhurbaşkanlığı'na getirildi.

Doğumlar

 • 1483 - Raphael, İtalyan ressam ve mimar (ö. 1520)
 • 1812 - Alexander Herzen, Rus yazar ve düşünür (ö. 1870)
 • 1820 - Nadar, Fransız fotoğrafçı (ö. 1910)
 • 1849 - John William Waterhouse, İngiliz ressam (ö. 1917)
 • 1903 - Harold Eugene Edgerton, Amerikalı elektrik mühendisi ve fotoğraf sanatçısı (ö. 1990)
 • 1904 - Kurt Georg Kiesinger, Alman politikacı (ö. 1988)
 • 1911 - Feodor Felix Konrad Lynen, Alman biyokimyacı ve Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi (ö. 1979)
 • 1915 - Tadeusz Kantor, Polonyalı ressam, asamblaj ressamı ve tiyatro yönetmeni (ö. 1990)
 • 1920 - Edmond H. Fischer, Amerikalı biyokimyacı ve Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi
 • 1927 - Gerry Mulligan (Gerald Joseph), Amerikalı caz müzisyeni (ö. 1996)
 • 1928 - James Watson, Amerikalı bilim adamı ve Nobel Fizyoloji veya Tıp Ödülü sahibi (DNA yapısını çözen)
 • 1929 - Nancy MacKay, Kanadalı atlet
 • 1939 - Göksel Kortay, Türk oyuncu, seslendirme sanatçısı ve çevirmen
 • 1941 - Zamfir, Rumen müzisyen
 • 1942 - İlgün Soysev, Türk bestekâr
 • 1962 - Yvette Bova, Amerikalı vücut geliştirmeci ve pornografik film oyuncusu
 • 1969 - Paul Rudd, Amerikalı oyuncu
 • 1971 - Seren Serengil, Türk sunucu, şarkıcı ve oyuncu
 • 1972 - Yiğit Özşener, Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu
 • 1975 - Murat Güloğlu, Türk haber spikeri ve TV programı yapımcısı
 • 1975 - Zach Braff, Amerikalı aktör, yönetmen ve senarist
 • 1980 - Tommi Evilä, Finlandiyalı uzun atlamacı
 • 1982 - Damien Walters, İngiliz serbest koşucu, dublör, trambolin uzmanı ve jimnastikçi
 • 1983 - Bobbi Starr, Amerikalı porno oyuncusu
 • 1983 - Diora Baird, Amerikalı oyuncu ve model
 • 1988 - Abel Masuero, Arjantinli futbolcu
 • 1998 - Peyton List, Amerikalı oyuncu ve model
 • 1999 - Oğuz Kağan Güçtekin, Türk futbolcu
 • 2009 - Valentina Tronel Bilinen adıyla Valentina, Fransız şarkıcı

Ölümler

 • 885 - Methodios, Moravya ve Panonya'da Slavlar arasında Hristiyanlığın yayılmasını sağlayan misyonerler.
 • 1199 - I. Richard (Aslan Yürekli Rişar), İngiltere'nin Fransız asıllı Kralı (d. 1157)
 • 1490 - Matthias Corvinus, Macaristan Kralı (d. 1443)
 • 1520 - Raphael, İtalyan ressam ve mimar (d. 1483)
 • 1528 - Albrecht Dürer, Alman ressam (d. 1471)
 • 1641 - Domenichino, tam adıyla Domenico Zampieri, İtalyan ressam (d. 1581)
 • 1759 - Johann Gottfried Zinn, Alman anatomist ve bitki bilimci (d. 1727)
 • 1829 - Niels Henrik Abel, Norveçli matematikçi (d. 1802)
 • 1833 - Adamantios Korais, çağdaş Yunan edebiyat dilinin geliştirilmesine öncülük eden hümanist bilgin (d. 1748)
 • 1886 - William Edward Forster, İngiliz siyaset adamı (d. 1818)
 • 1875 - Moses (Moshe) Hess, Alman-Fransız-Yahudi filozof, sosyalist ve Sosyalist Siyonizm'in kurucusu (d. 1812)
 • 1906 - Alexander Kielland, Norveçli yazar (d. 1849)
 • 1909 - Hasan Fehmi Bey, Osmanlı gazeteci (d. 1874)
 • 1915 - Musa Ćazim Ćatić, Bosnalı şair (d. 1878)
 • 1935 - Ömer Hilmi Efendi, Osmanlı şehzadesi ve subay (d. 1886)
 • 1943 - Alexandre Millerand, Başbakanlık ve Cumhurbaşkanlığı yapmış Fransız siyasetçi (d. 1859)
 • 1947 - Herbert Backe, Alman politikacı ve savaş suçlusu SS-Obergruppenführer (d. 1896)
 • 1961 - Jules Jean Baptiste Vincent Bordet, Belçikalı immünolojist ve mikrobiyolojist (d. 1870)
 • 1963 - Otto Struve, Ukraynalı-Amerikalı astronom (d. 1897)
 • 1971 - Igor Stravinsky, Rus besteci (d. 1882)
 • 1972 - Karl Heinrich Lübke, 1959-1969 yılları arasında Batı Almanya cumhurbaşkanı olarak görev yapan Alman siyasetçi (d. 1894)
 • 1983 - Fakihe Öymen, Türk eğitimci ve siyasetçi (Türkiye'nin ilk kadın milletvekillerinden) (d. 1900)
 • 1992 - Isaac Asimov, Amerikalı yazar (d. 1920)
 • 1996 - Greer Garson, İrlandalı aktris (d. 1904)
 • 2000 - Habib Burgiba, Tunus Devlet Başkanı (d. 1903)
 • 2001 - Haluk Afra, Türk diplomat (d. 1925)
 • 2005 - III. Rainier, Monako Prensi (d. 1923)
 • 2009 - Ivy Matsepe-Casaburri, Güney Afrikalı öğretim görevlisi ve siyasetçi (d. 1937)
 • 2009 - Jacques Hustin, Belçikalı şarkıcı (d. 1940)
 • 2009 - Hızır Tüzel, Türk gazeteci ve yazar (d. 1956)
 • 2014 - Mickey Rooney, Amerikalı film yönetmeni ve oyuncu (d. 1920)
 • 2014 - Mary Anderson, Amerikalı oyuncu, eski buz patencisi (d. 1918)
 • 2015 - James Best, Amerikalı oyuncu (d. 1926)
 • 2016 - Ülkü Erakalın, Türk yönetmen (d. 1934)
 • 2016 - Merle Ronald Haggard, Country müzik efsanesi Amerikalı müzisyen (d. 1937)
 • 2017 - Stan Anslow, İngiliz futbolcu (d. 1931)
 • 2017 - Armand Gatti, Oyun yazarı, şair, senarist, gazeteci, film yönetmeni, film yapımcısı (d. 1924)
 • 2017 - Donald Jay "Don" Rickles, Amerikalı seslendirme sanatçısı, oyuncu, ve komedyen (d. 1926)
 • 2018 - Daniel Kahikina Akaka, Amerikalı siyasetçidir (d. 1924)
 • 2018 - Sevda Aydan, Türk oyuncu, ressam ve opera sanatçısı (d. 1930)
 • 2018 - Jacques Joseph Victor Higelin, Fransız erkek pop şarkıcısı (d. 1940)
 • 2018 - Isao Takahata, Japon anime yönetmeni (d. 1935)
 • 2019 - Nadja Regin, Sırp oyuncu, yazar ve model (d. 1931)
 • 2019 - David J. Thouless, Britanyalı fizikçi ve bilim insanı (d. 1934)
 • 2020 - Radomir Antić, Sırp eski millî futbolcu ve teknik direktör (d. 1948)
 • 2020 - Armando Francioli, İtalyan aktör (d. 1919)
 • 2020 - Jacques Le Brun, Fransız tarihçi (d. 1931)
 • 2020 - Hal Willner, Amerikalı televizyon ve müzik albümü yapımcısı (d. 1956)

 

Tatiller ve özel günler

 • Öldürülen Gazeteciler Günü     

 

 

 

Kaynak : wikipedia.org

 

 

 

 

 

 

 

 


Bu haber 41 kez okundu.

                                                   6 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim