Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Ermenistan sivilleri vurmaktan vazgeçmiyor
Dünya
2020-10-23 21:27

Ermenistan sivilleri vurmaktan vazgeçmiyor

Savaşta Ermenistan dağıldı: Güney cephesi çöktü! Azerbaycanlı milli kahraman şehit düştü

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattındaki gerilimde yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor.

 
 

27 Eylül Pazar sabahı Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başlamıştı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatmış ve çok sayıda yerleşim birimlerini işgalden kurtarmıştı. İki ülke arasında daha sonra Moskova'da yapılan görüşmede esirlerin ve cenazelerin değişimi için ateşkes kararı alınmıştı. Sürenin dolmasının ardından ikinci defa insani ateşkes ilan edildi. Ancak Erivan tarafının sivil alanlara saldırıları durmuyor.

RUSLAR ÇARESİZ KALDI! BAYRAKTAR SİHA'NIN İKİ BÜYÜK SIRRI

 

Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki gelişmeleri gün boyunca bu haberimizden takip edebilirsiniz

YENİ İHA'LAR DÜŞÜRÜLDÜ

- Azerbaycan Savunma Bakanlığı, Ermenistan Silahlı Kuvvetlerine ait iki insansız hava aracının (İHA) 23 Ekim'de 03.00-09.00 saatleri arasında Azerbaycan hava savunma birlikleri tarafından tespit edilerek imha edildiğini, iki İHA'nın da özel teçhizatlarla yere indirildiğini duyurdu.

ABD'DE GÖRÜŞECEKLER

- Azerbaycan ve Ermenistan dışişleri bakanları bugün Washington'da olacak. İki dışişleri bakanı, ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo le ayrı ayrı görüşmeler yürütecek.

 

MİLLİ KAHRAMAN ŞEHİT OLDU

- Sahadan gelen son habere göre; Azerbaycan milli kahramanı Albay Şükür Hemidov, Gubadlı cephesinde şehit düştü.

ÖNEMLİ BÖLGELER ELE GEÇİRİLDİ, YİYECEK BULAMIYORLAR

- Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamada, gece boyunca Ağdere, Fuzuli, Hadrut, Cebrail ve Gubadlı yönlerinde operasyonların değişen yoğunlukta devam ettiği bildirildi. Azerbaycan ordusunun savunma hattına top ve havanlarla ateş açan Ermenistan güçlerinin Fuzuli, Cebrail ve Gubadlı istikametindeki mevzilerine darbeler vuruldu. Bu istikametlerde Azerbaycan ordusu önemli arazi ve yüksekliklerde kontrol sağladı. Açıklamada, tüm cephe boyunca Ermenistan'ın askeri kaynak ve alt yapısına onarılamaz hasar verildiği, Ermeni güçlerin teçhizat, silah, mühimmat ve yiyecek sıkıntısı yaşadığı kaydedildi. Ermenistan'dan getirilen askerlerin savaşmayı reddederek firar ettiklerin belirtildi. Tüm cephe boyunca çatışmaların sürdüğü, durumun Azerbaycan ordusunun kontrolünde olduğun bildirildi.

 

GÜNEY CEPHESİ ÇÖKTÜ, KARABAĞ'IN İRAN BAĞLANTISI KALMADI

- Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, 20 köy ve 1 kasabanın daha Ermenistan'ın işgalinden kurtarıldığını, Azerbaycan-İran sınırının işgal altındaki kısımlarının tamamen kontrol altına alındığını duyurdu. Böylelikle Ermenistan güçlerinin Karabağ'ın güneyindeki cephe hattı çökmüş oldu.

KAYNAK : Haber7


Bu haber 20 kez okundu.

                                                   4 + 1 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

  • Bu bir ihbar'dır

    İnsanın nefis ve şeytanla olan mücadelesinin aynısı yaşanmış.

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim