Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Türkiye genelinde her 100 hastanın 40'ı İstanbul'da
şehir
2020-10-23 13:45

Türkiye genelinde her 100 hastanın 40'ı İstanbul'da

Bakan Koca duyurdu: İstanbul için kritik uyarı

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İstanbul'daki koronavirüs salgınının seyri ile ilgili bir toplantı yapıldığını açıkladı. Koca, toplantıyla ilgili paylaşımında "Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık" dedi. Bakan Koca'dan İstanbul için kritik açıklama geldi. Koca, ''İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı.'' dedi.

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca; İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, İl Emniyet Müdürü Zafer Aktaş, bakan yardımcıları, İl Sağlık Müdürü, saha koordinatörleri ve başhekimlerle birlikte koronavirüs salgınına dair bir toplantı yaptıklarını duyurdu.

 

'ALINACAK TEDBİRLERİ KARARLAŞTIRDIK'

Bakan Koca, toplantıda korona salgının İstanbul'daki seyrini görüştüklerini ifade etti. Koca, paylaşımında "Devam eden artışa karşı alınacak tedbirleri kararlaştırdık" dedi.

 

İSTANBUL İÇİN KORKUTAN TABLO

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, ''İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin %40’ına, Ankara’nın 5 katına ulaştı. Temaslı taramasını, test sayısını artırdık. Salgınla mücadelede, şu an, sizlerin uyacağı tedbirlerden daha güçlü bir silahımız yok. Maskenin önemi arttı. Ve en çetin sınavı kalabalığa karşı vereceğiz.'' ifadelerini kullandı.

 

 ETİKETLER


Bu haber 116 kez okundu.

                                                   3 + 10 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim