Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Sevenlerinin başı sağolsun
Yaşam
2020-10-03 22:06

Sevenlerinin başı sağolsun

Bediüzzaman Said Nursi'nin talebesi Mehmet Fırıncı vefat etti

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi Mehmet Fırıncı ağabey hakkın rahmetine kavuştu. Mehmet Fırıncı'nın cenaze namazı yarın öğle namazından sonra Eyüp Sultan Camii'nde kılınacak.

 
 

Asıl adı Mehmet Nuri Güleç olan, aynı zamanda İstanbul İlim ve Kültür Vakfı ile Nur Vakfı Başkanı olan Mehmet Fırıncı, bir süredir Bahçelievler'deki özel bir hastanede rahatsızlığı nedeniyle tedavi görüyordu.

Durumu son günlerde gittikçe ağırlaşan ve böbrek rahatsızlığı da yaşayan Fırıncı, bu sabah hayatını kaybetti.

İstanbul İlim ve Kültür Vakfından yapılan açıklamada, "Bediüzzaman Hazretlerinin talebesi muhterem Mehmed Fırıncı ağabey Hakkın rahmetine kavuştu. 92 yıllık ömrünü Kur’an ve iman hizmetinde geçiren, tevazuu, şefkati, nezaketi ile gönüllerde taht kuran, asrımızın mühim bir Kur’an tefsiri olan Risale-i Nur’ların neşriyatında ve birçok dünya diline çevrilmesinde çok önemli hizmetler gören muhterem ağabeyimizi Rahmet-i Rahmana uğurladık.

CENAZE BİLGİSİ

Cenaze namazı 4 Ekim Pazar günü öğle namazında Eyüp Sultan Camiinde kılınacak. Sayın Cumhurbaşkanımızın tensipleriyle Eyüp Sultan Cami haziresine defnedilecektir." ifadeleri kullanıldı.

 

Acı haberi Cumhurbaşkanlığı Özel Kalem Müdürü Hasan Doğan sosyal medya hesabından da paylaştı.

DİYANET İŞLERİ BAŞKANI ERBAŞ'TAN TAZİYE MESAJI

YOĞUN BAKIMDAYDI

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebelerinden Mehmet Fırıncı ağabey geçtiğimiz günlerde geçirdiği rahatsızlık nedeniyle yoğun bakıma alınmıştı.

İHSAN ŞENOCAK'TAN TAZİYE MESAJI

ADALET BAKANI GÜL'DEN TAZİYE MESAJI

BAKAN SÜLEYMAN SOYLU'DAN TAZİYE

TEVFİK GÖKSU'DAN TAZİYE MESAJI

DURUMU CİDDİYDİ

"Rahatsızlığı nedeniyle 30.09.2020 saat 22:00 de acil anjio yapılmış, kalbi besleyen ana büyük damarın tıkalı olduğu görülmüş, müdahalede tıkalı damar açılmış, iki adet stent takılmıştır. Ancak kalpteki hasarın büyük olduğu görülmüş, ilave olarak akciğer ve böbrek fonksiyonlarında yetersizlik de mevcutu.

Bu nedenle Fırıncı ağabeyimiz solunum cihazına bağlanmış olup ayrıca kalp akciğer pompası desteğine ve diyaliz cihazına bağlı olarak tedavisine devam ediliyordu.

Bediüzzaman Said Nursi Hazretlerinin talebesi Mehmet Fırıncı ağabey Hakkın Rahmetine kavuştu. 

 

KAYNAK : Haber7


Bu haber 176 kez okundu.

                                                   1 + 7 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim