Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Arada sadece 2 gün var
şehir
2020-09-24 22:54

Arada sadece 2 gün var

İstanbul'daki depremde büyük benzerlik! Geçen yıl aynı tarih....

Marmara'da meydana gelen 4,2 depremin ardından vatandaşlar büyük bir korku yaşarken hafızalara geçen yıl geldi. İstanbul'da 26 Eylül 2019 tarihinde merkez üssü Silivri ilçesi açıkları olan bir deprem meydana gelmişti.

 
 

İstanbul'da meydana gelen 4,2 şiddetindeki deprem 2019 yılında meydana gelen 5,8 şiddetindeki depremi hatırlattı. Geçtiğimiz yıl meydana gelen depremler tarih olarak büyük bir benzerlik yaşanırken sosyal medyada da bu durum gündem oldu.

BİR YIL ÖNCE DE OLMUŞTU

İstanbul'da 26 Eylül 2019 tarihinde merkez üssü Silivri ilçesi açıkları olan bir deprem meydana gelmişti. 5,8 büyüklüğünde depremde, Şirinevler, Sultangazi ve Eyüp'te hasar gören bazı binalar olmuştu. Avcılar'da ise bir caminin minaresi kısmen yıkılmıştı.

BİR YIL SONRA AYNI TARİHTE YİNE DEPREM

İstanbul'da geçtiğimiz yıl yaşanan depremin ardından aynı tarihlerde yeni deprem oldu. 10 saniye süren depremle ilgili Kandilli Rasathanesi ve AFAD'dan açıklamalar peş peşe geldi. Kandilli'nin 4,2 olarak belirlediği depremin büyüklüğünü AFAD da 4,2 olarak bildirdi. İstanbul Valiliği: "Deprem kaynaklı herhangi bir olumsuzluk şu ana kadar bildirilmemiştir." açıklamasında bulundu.

KAYNAK : Haber7

 ETİKETLER


Bu haber 29 kez okundu.

                                                   7 + 6 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Haber sayfamızda Kaza Rüşvet Cinayet Hırsızlık Terör haberleri yoktur. Sizce olmalı mı.?

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim