Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
İsrail ile normalleşmek yerine kölesi olmaya karar verdiler
Dünya
2020-09-24 22:42

İsrail ile normalleşmek yerine kölesi olmaya karar verdiler

BAE'li aktivistten skandal talep: Hayber'den kovulan Yahudilere tazminat ödensin

İsrail ile normalleşme kararı alan ve bu kararını, Washington'da attıkları imza ile resmiyete taşıyan BAE'den bu sefer de skandal bir talep geldi. BAE'li aktivist Mazraui, İsrail'le normalleşme adımlarına yeşil ışık yakan Suudi Arabistan'ın Hz. Muhammed döneminde Hayber'den çıkarılan Yahudiler için İsrail'e tazminat ödemesi ve vatandaşlık vermesi çağrısında bulundu.

İsrail ile Birleşik Arap Emirlikeri (BAE) arasında imzalanan normalleşme anlaşmasının ardından iki ülke arasında ilişkiler artık açıkça sergileniyor. Çeşitli alanda yapılan anlaşmalarla birlikteliği kuvvetlendiren BAE'den skandal bir adım geldi.

 

 

"HZ. MUHAMMED DÖNEMİNDE KOVULAN YAHUDİLERE TAZMİNAT

Yeni ülkelerin de normalleşme rüzgarına katılacağı konusu gündemi meşgul ederken BAE'li bir sözde aktivist, ilginç ve bir o kadar da skandal bir talep ile ortaya çıktı.

 

 

İsrail'de yayın yapan Maariv gazetesine konuşan aktivist Mazraui, Suudi Arabistan'ın Hz. Muhammed döneminde Hayber'den çıkarılan Yahudiler için İsrail'e tazminat ödemesi ve vatandaşlık vermesi çağrısında bulundu.

 

VELİAHT PRENS İLE YAKIN İLİŞKİLERİ VAR

Mazrui, BAE Veliaht Prensi Muhammed bin Zayed ile yakın ilişkilere sahip olması ile dikkat çekiyor. Mazrui'nin talebinin Zayed tarafından desteklendiği düşüncesi hakim.

 ETİKETLER


Bu haber 15 kez okundu.

                                                   2 + 8 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Haber sayfamızda Kaza Rüşvet Cinayet Hırsızlık Terör haberleri yoktur. Sizce olmalı mı.?

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim