Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Uzaktan eğitim sistemi ilkkez çöktü
Eğitim
2020-09-22 21:21

Uzaktan eğitim sistemi ilkkez çöktü

EBA çöktü mü? Milli Eğitim Bakanı Selçuk açıkladı

Yüz binlerce öğrencinin dersleri takip ettiği EBA'ye erişim sorunu yaşanıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA çöktü mü, EBA TV ne zaman açılacak soruları üzerine açıklama yaptı. Selçuk, EBA'da yaşanan sıkıntıyla ilgili, "Yüz yüze eğitimle birlikte talepte yoğunluk oldu. Aksaklıkların giderilmesi için çalışma yapılıyor" dedi.

 

EBA'ye erişim sıkıntısı yaşanıyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yaşanan sıkıntıyla ilgili açıklama yaptı. 

EBA TV ÇÖKTÜ MÜ? 

Bugün birçok öğrenci, EBA'ye erişimde sıkıntı yaşadı. EBA TV çöktü mü, EBA TV'ye neden girilemiyor, EBA ne zaman açılacak soruları en çok merak edilenler arasındaydı.

Bakan Selçuk, yaptığı son dakika açıklamada EBA 'da yaşanan sıkıntıyla ilgili merak edilen soruları yanıtladı. Selçuk, şunları söyledi:

"Bu bizim için olumlu bir haber çünkü inanılmaz bir talep var. Özellikle yüz yüze eğitimin başladığı günlerde bu talepte bir sıçrama oluştu. Bunla ilgili teknik arkadaşlar çalışıyor. Dünyanın çok büyük sitelerinde kimi zaman duraksamalar, aksamalar oluyor. Belli bir süre sonra gideriliyor. Şu anda da arkadaşlarımız bu çalışmanın içerisindeler. Bu altyapı giderek de daha da güçlenecek. Bu talebin karşılanması için her türlü tedbiri alıyoruz almaya da devam edeceğiz. Bu anlamda EBA destek merkezlerinin bugün itibarıyla yarım saat önceki sayı itibarıyla 8 bin 668 olduğu, akşama kadar 9 bin olur sanırım. Oralarda da çok daha rahat bir erişim imkanı olacak. Gereken tedbirler alınıyor."

 

KAYNAK : Haber7


Bu haber 180 kez okundu.

                                                   3 + 3 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim