Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Önce yemlediler sonra reddettiler
Siyaset
2020-09-03 13:58

Önce yemlediler sonra reddettiler

CHP, Abdullah Gül'e kapıyı kapattı: Bunun olması mümkün değil

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Abdullah Gül'ün CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olmasının mümkün olmadığını söyledi.

Mecliste düzenlediği basın toplantısında konuşan CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, Abdullah Gül hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

 

Gül'ün CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olup olmayacağı yönündeki soruya şöyle yanıtladı:

"Abdullah Gül'ün, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı olması mümkün değildir. Cumhurbaşkanı adayı ilgili düzenlememize göre, CHP'nin Meclis Grubu tarafından aday gösterilecektir. Elbette partimizin yetkili organlarında tartışıldıktan ve bu konu olgunlaştıktan sonra adaylaşacaktır. CHP'nin cumhurbaşkanı adayı, CHP'lileri rahatsız edecek, CHP'lerin adaylığından memnuniyetsizlik duyacağı hiç kimse olmayacaktır. Abdullah Gül'ün, CHP'nin adayı olması gibi bir konu gündemimizde yoktur. İhtimal dahilinde değildir. Bu haberleri kesin bir dille yalanlıyoruz."

RAHMİ TURAN 'ABDULLAH GÜL' DEDİ

Sözcü gazetesi yazarı Rahmi Turan, bugünkü köşesine CHP'nin cumhurbaşkanı adayına ilişkin bir açıklamayı taşıdı.İsmini açıklamadığı CHP'li bir milletvekiliyle görüştüğünü aktaran Turan yazısında şu ifadeleri kullandı:

Aramızda eski bir CHP milletvekili de vardı. Hemen herkesin tanıdığı ünlü bir isim… Fakat, onun iznini almadığım için adını yazmıyorum.

Dedi ki: 'CHP yönetiminde yakın dostlarım var. İddia ediyorum ki, Sayın Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı Abdullah Gül'dür.'
Ben 'Bu seçim öncesiydi. Meral Akşener kabul etmeyince vazgeçmemiş miydi?' dedim.

O ısrar etti: 'Hayır, Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı adayı hâlâ Abdullah Gül. Önümüzdeki seçimde Millet İttifakı'nın ortak adayı olarak onu öne sürecek.'

 
KAYNAK : AA


Bu haber 31 kez okundu.

                                                   2 + 10 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Haber sayfamızda Kaza Rüşvet Cinayet Hırsızlık Terör haberleri yoktur. Sizce olmalı mı.?

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim