Facebook'ta takip et.Twitter'da takip et. Abone Ol!
Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri odası
Medya
2020-01-22 05:02

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri odası

Kars Bölgesi VHO İnfovet Şubat Sayısına konuk oluyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Türkiye'nin hayvan sağlığıyla ilgili tüm sorunlarının cevap bulduğu sektörün lider dergisi “İnfovet”e konuk oluyor.

 
Kars Bölgesi VHO İnfovet Şubat Sayısına konuk oluyor

KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Türkiye'nin hayvan sağlığıyla ilgili tüm sorunlarının cevap bulduğu sektörün lider dergisi “İnfovet”e konuk oluyor.

Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası ülkemizin hayvan sağlığı sektörünün en prestijli ve önemli dergisi İnfovet derginin Genel Müdürü Barış Kolgu’yu Ülkemiz hayvancılığında en önemli noktalardan biri olan Kars'ta ağırladı.

Derginin şubat sayısının odağına Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odasını ve bölgede çalışan Klinisyen Veteriner Hekimleri koyan derginin saha çalışması ve röportajları için Genel Müdür Barış Kolgu ve ekibi toplamda 4 günlük yoğun bir program için Kars'a geldi. İlk akşam Bölge Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül, Yönetim Kurulu Üyeleri , geçmiş dönem Oda Başkanları ve yakın çalışma arkadaşlarının katılımı ile düzenlenen toplantıda buluşan Genel Müdür Barış Kolgu’ya Bölge Veteriner Hekimleri Odasının şimdiye kadar yürüttüğü, öncü olduğu çalışmalar, projeler, vizyonu, misyonu ve gelecek plan ve projeler, Odanın Bölge ve ülke hayvancılığına konusunda tespitleri ve çözüm önerileri, konusunda Oda Başkanı Ercan Ödül’ün yaptığı ayrıntılı sunum ile anlatıldı. 20 Ocak Pazartesi günü Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Iğdır İl Temsilcisi Serdar Akuş ile birlikte Iğdır İlimizde hayvan sağlığı hizmeti veren Veteriner Hekimlerle görüşüp röportajlar yapan Genel Müdür Barış Kolgu Salı gününü de Ardahan İlimizdeki klinisyen meslektaşlarımıza ayırdı. Çarşamba günü de Kars İlinde hizmet veren Veteriner Hekimlerle buluşacak olan Barış Kolgu yaptığı açıklamada “ Kars Bölgesi Veteriner Hekimler Odasının davetinden sonra ekip olarak yaptıkları çalışmaları dikkatle inceleme fırsatı bulduk.

Gerçekten sahaya yansıyan önemde çalışmalar yürüttüklerine ve sosyal medya ile tüm ülkeye duyurabildiklerini gözlemledik. Bütün bu çalışmaları yerinde gözlemleyebilmek ve bölgede özellikle sert geçen kış aylarinda hayat kurtarmak ve toplum sağlığını korumak icin can siperane hizmet veren veteriner hekimlerimizin sorunlarini kaleme almak icin 4 günlük bir programla bölgeye geldim. 4 günde 3 il,8 ilçe ve 30 civarı klinisyen veteriner hekimlerimizle yaptığım söyleşilerde ozellikle halk sağlığına yönelik tehdit oluşturan kaçak ve reçetesiz kullanılan hayvan sağlığı ürünlerinin kullanımlarının risklerini konuştuk. Çok derin notlarım ve izlenimlerim oldu.Kars Bölgesi Veteriner Hekimler Odasının konuyla ilgili hassasiyetinin farkindayım ve Odamızın çalışmalarını sonunda kadar destekliyorum.” dedi.

Konuyla alakalı açıklama yapan Kars Bölgesi Veteriner Hekimleri Odası Başkanı Ercan Ödül “Türkiye'de hayvan sağlığı alanında en prestijli ve önemli dergisi İnfovet’in Genel Müdürü Barış Kolgu’yu bölgemizde ağırlamaktan dolayı çok mutluyuz. Onların bölgemize gelişinde kendilerinin de ifade ettiği gibi bizim davetimiz kadar yaptığımız çalışmaların da etkili olduğunu gördük. Bu da bizim için bir gurur vesilesi. Bölgemizin zorlu koşullarında bir an bile hizmeti aksatmayarak bölge ve ülke hayvancılığı için canını dişine takan Bölge Odamız Üyesi Veteriner Hekim meslektaşlarımızın haklarının teslim edilmesi ve emeklerinin tarihin sayfalarına not düşülebilmesi için ülkemizin sektöründe en prestijli yayın organlarında yeralmaları gerektiğine inanıyoruz. Bu ziyareti de böyle değerlendirmek gerektiğine inanıyoruz. Sayın Genel Müdür Barış Kolgu'ya bölgemizi ziyaretleri ve bölgede çalışan Veteriner Hekimler olarak sesimizi duyurma çabalarımıza eşlik ettikleri için çok teşekkür ediyoruz. “ diye sözlerini noktaladı.

(BA-BA-S) GAZİ KARS (KHA) / KAFKAS HABER AJANSI / BEDİR ALTUNOK

 


Bu haber 205 kez okundu.

                                                   5 + 3 = ?

HAVA DURUMU

ANKARA

SON YORUMLAR

ANKETLER

Bugün Seçim Olsa Hangi Partiye Oy Verirdiniz?

Haber Scripti V5 © 2020 | İzinsiz ve Kaynak gösterilmeden kullanılamaz

Espower Bilisim